Jump to content



Δεν ανοιγει το PC...


BikersOnly

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες..

Χτες και ενώ σερφάριζα ξαφνικα έσβησε το Pc..

πάω να το ξανανοίξω, ακούγεται το ανεμιστηράκι αλλά μέχρι εκεί... το λαμπάκι του σκληρού (κόκκινο) είναι αναμμένο συνεχώς, και δεν κάνει τίποτα άλλο (ούτε καν bios), ούτε η οθόνη ανάβει (δλδ κάνει σαν να είναι κλειστό το pc, παραμένει σε αναμονή και μετά από λίγο σβήνει)

Τα αποσύνδεσα ΟΛΑ (σκληρούς,dvd,router κτλ κτλ) και πάλι τα ίδια..

έβγαλα τις μνήμες τα ίδια...τις ξαναέβαλα τα ίδια

Το τροφοδοτικό (γυρίζει το ανεμιστηράκι του κανονικά) δεν μυρίζει καμμένο...δλδ μου φαίνεται νορμάλ...

Το λαμπάκι το πράσινο της μητρικής ανάβει κανονικά, το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή λειτουργεί κανονικά και γενικά τα πάντα μου φαίνονται νορμάλ...

καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι??

Υ.Γ Υποψιάζομαι ότι τα έπαιξε το τροφοδοτικό και ναι μεν δεν έχει καεί αλλά δεν δίνει σωστή τάση ώστε να ανοίξει το pc...

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική μάλλον τα έφτυσε....

Αν μπορείς δοκίμασε όλα τα άλλα εξαρτήματα σε άλλο PC και άμα δουλεύουν, αλλάζεις μητρική.

Το τροφοδοτικό τσέκαρέ το με ένα πολύμετρο αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μιχάλη, και σου έχω πει: Μητρική Honda... Τι πας και μπλέκεις με άλλες σαχλαμάρες :p

Μάλλον μητρική είναι, αλλά για να σιγουρευτείς ή πρέπει να την πας αλλού, ή να βρεις άλλη να δοκιμάσεις εσύ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μιχάλη, και σου έχω πει: Μητρική Honda... Τι πας και μπλέκεις με άλλες σαχλαμάρες :p

Μάλλον μητρική είναι, αλλά για να σιγουρευτείς ή πρέπει να την πας αλλού, ή να βρεις άλλη να δοκιμάσεις εσύ...

που εσύ ρε τρέλλα???? δεν σε βλέπω καθόλου στο Pitstop...ολα καλα??

Ακόμα περιμένω να μου φέρουν ένα τροφοδοτικό να δοκιμάσω.... αλλά έχω ψηθεί για νέο Pc... και σκέφτομαι για I7... να βγουν όλα μαζί κάνα 800άρι ευρωπαίους

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και μην σας φανει καθολου περίεργο αν φταίει το τροφοδοτικό. Μάλιστα το πιο συνηθες ειναι οτι φταίει το τροφοδοτικό, παρόλο δηλαδη που δειχνει καμμένη η μητρική ,η ρίζα του προβλήματος ειναι ενα προβληματικο τροφοδοτικό που δεν δινει πλέον σωστή τάση με αποτέλεσμα να την κάψει. Αρα ...πακετο./

Link to comment
Share on other sites

Και μην σας φανει καθολου περίεργο αν φταίει το τροφοδοτικό. Μάλιστα το πιο συνηθες ειναι οτι φταίει το τροφοδοτικό, παρόλο δηλαδη που δειχνει καμμένη η μητρική ,η ρίζα του προβλήματος ειναι ενα προβληματικο τροφοδοτικό που δεν δινει πλέον σωστή τάση με αποτέλεσμα να την κάψει. Αρα ...πακετο./

τελικά το τροφοδοτικό ήταν...

μόλις άλλαξα όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.