Jump to content



Palit Ati 4870


Gregorypeg1000

Recommended Posts

Εγω προσωπικα εχω ενα κολλημα με τη συγκεκριμενη εταιρια κ την παω τρελα. Απο reviews που εχω δει για το μικροτερο αδερφο της (στα 512 MB), πιστευω πως ειναι αρκετα μια καλη υλοποιηση. Τωρα, προσωπικη εμπειρια δεν εχω (ακομα ;)), αρα ειναι κατα καποιον τροπο υποκειμενικη η αποψη μου για το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ο tristeno εχει δικιο Ηλια. Αν το ψαξεις θα δεις οτι κ οι δυο ειναι Κινεζικες, κ συγκεκριμενα εχουν την εδρα τους στο Hong Kong. Ολα τα εχουν οι ατιμοι... :046:

Στο ερωτημα σου greg, θα ελεγα την sapphire καθαρα για το λογο οτι κοστιζει μονο 40 παραπανω κ ταυτοχρονα ειναι κλοκαρισμενη εκδοση της καρτας. Στα συν της, εχει κ την ψυχτρα vapor-x.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις συγκρινα με βαση την χωρα προελευσης. Το οτι ειναι κινεζικη η Palit ηταν απλα ενα σχολιο για την εταιρια αυτη. Ειπα την Sapphire για τους λογους που ειπε και ο prolemeos.

Link to comment
Share on other sites

Στο ερωτημα σου greg, θα ελεγα την sapphire καθαρα για το λογο οτι κοστιζει μονο 40 παραπανω κ ταυτοχρονα ειναι κλοκαρισμενη εκδοση της καρτας. Στα συν της, εχει κ την ψυχτρα vapor-x.

και η palit ειναι κλοκαρισμενη εκδοση και μαλιστα εχει dual bios.εχει διακοπτακι απο πισω που διαλεγεις με πιο bios θες να ξεκινησει(normal mode ή turbo mode).Πάντως και εγω συμφωνω για την sapphire.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...!

Link to comment
Share on other sites

Βρές κάποιον που την έχει να σου πεί εντυπώσεις. Κι εγώ πήρα μια Sparkle 8500 GT σαν φθηνή λύση κάποτε αλλά αν γνώριζα για το θόρυβο που θα έκανε πιστεψέ με θα επένδυα τα λεφτά μου σε άλλο brand.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.