Jump to content



Εχω μερικες ερωτησεις


Goude

Recommended Posts

1on ποίες εκτος από ο/c στα βίος k τις VGA τι άλλο μπορώ να clockarw?

2on αξίζει να βάλω δεύτερη 8600GT? έχει διαφορα στα games?

τριών με ποιο τρόπο μπορώ να κάνω το pc να κάνει λιγότερο θόρυβο?

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας καταρχήν τι κουβαλάς να μπορέσουμε να βγάλουμε κανά συμπέρασμα. Τώρα στον αέρα να σου πούμε να κλοκάρεις 5 κιλά Ghz στη cpu είναι δώρο άδωρο. Γράψε τι μητρική φοράς, cpu, vga, μνήμες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

έχω clockarei cpu ram k vga απλά θέλω να μάθω αν υπάρχει κάτι άλλο να clockarw πχ hdd :p

Θες να πεις ότι έχεις τερματίσει CPU, RAM και VGA από άποψη OCing..?

Αυτά τα πράγματα ποτέ δεν σταματάνε.Πάντα υπάρχει περιθώριο για παραπάνω.

Θες να μας πεις τι hardware έχεις και πού το έχεις φτάσει?

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα τα εχω φτασει σε ενα επιθημητο οριο απλα θελω να μαθω αν μπορω κ αν αξιζει να πειραξω κατι αλλο οπως κ αν συμφερει να βαλω 2η 8600gt και πως θα ελατωσω τον θορυβο

Link to comment
Share on other sites

εχω asus5k mobo 9300Q cpu 8600GT vga 1 Sata seagate 320 7200rpm 2x2GB ram mushkin thermaltake case(5 ανεμηστηρες) το cpu το πηγα απο 2500 στα 3000 ghz και αν γνοριζει καποιος να μου πει αν αξιζει να βαλω δευτερη ιδια VGA για SLI πως να ελατωσω θορυβο κ αν χρειαζεται να πειραξω κατι στην cpu k VGA η οτιδηποτε αλλο..αυτα :p

post-12477-1442175449,6454_thumb.jpg

post-12477-1442175449,7675_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε αυτη την μητρικη δεν μπορεις να κανεις SLI.

Το ρευμα για τον cpu το εχεις στο Auto? μου φαινεται παρα πολυ. Απο θερμοκρασιες πως εισαι?

Κατεβασε μερικα προγραμματα για να δεις την σταθεροτητα (Prime95 για cpu, ATITool για gpu, memtest για τις μνημες κτλ). Μονο ετσι θα μπορεσεις να χτισεις ενα σταθερο υπερχρονισμενο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

για nvidia κάρτες μιλάμε.

ναι μπορεί να έχει 2 θήρες η μητρική σου αλλά δεν κάνει SLI με αυτό το chipset που έχεις, μόνο με nvidia chipset μπορείς να κάνεις sli και ας έχεις και 2 ίδιες!εσύ μόνο με ati μπορείς να βάλεις 2 γραφικών ίδιες CF,αυτό σου λέει και ο ηλιας πιο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεί να έχει 2 θήρες η μητρική σου αλλά δεν κάνει SLI με αυτό το chipset που έχεις, μόνο με nvidia chipset μπορείς να κάνεις sli και ας έχεις και 2 ίδιες!εσύ μόνο με ati μπορείς να βάλεις 2 γραφικών ίδιες CF,αυτό σου λέει και ο ηλιας πιο πάνω!

μπορώ να το αλλάξω k να βάλω nvidia?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ν'αλλαξει τη μαμα απο τη στιγμη που μπορεις ν αλλαξεις την καρτα γραφικων,να παρεις μια ατι 4850 με 100 ευρω και να εχεις την επιλογη αργοτερα να κανεις cf.Συναμα θα εχεις πιο καλες επιδωσεις απο την vnidia!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.