Jump to content



γνωμες για αναβαθμιση..


vagenrider1442169286

Recommended Posts

λοιπον,η ιστορια εχει ως εξης..

ας τα παρουμε ολα με τη σειρα ξεκινοντας απο αυτα που θα κρατησω απο το συστημα μου τα οποια ειναι η καρτα γραφικων που ειναι δυο βδομαδες που την πηρα..saphire ati radeon HD 4670 512 128bit.σε pci express

η καρτα ηχου..soundblaster extreme fidelity platinum edition

κ ενα χαζο'tuner που εχω..

-----------------------------

κ τωρα παμε σ'αυτα που θελω να παρω:επεξεργαστη,μητρικη κ μνημες.

καταρχας,θα προτιμισω amd.

οσο αναφορα την μητρικη,οι προτιμισεις μου ειναι να εχει 2 pci express γιατι μελλοντικα θελω να βαλω κ δευτερη ιδια καρτα γραφικων..κ να εχει κ τουλαχιστον αλλες δυο pci.

για τον επεξεργαστη κ τις μνημες,το αφηνω σε σας.

το pc ειναι για παιχνιδια ως επι το πληστον..

κλεινοντας,θα ηθελα τα εξαρτηματα που θα μου προτινετε να παιρνουν ενα αρκετα καλο overclock.

απο χρηματα,καπου στα 350ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

δυστηχως,δεν γνωριζω τι ενεργιακες απαιτησεις εχουν τα εξαρτηματα που μου εχεις γραψει..ενα 450αρι εχω..το σιγουρο που ξερω απο τωρα ειναι οτι δεν ταιριαζουν οι ακροδεκτες των καλωδιων της τασης του τροφοδοτικου με των υποδοχων της μητρικης γιατι ειναι 6ετιας το τροφοδοτικο μου..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα βρισκεις μικρα τροφοδοτικα που ειναι φτηνα και ποιοτηκα,το θεμα ειναι οτι αν θελεις να κανεις CF πρεπει να παρεις ενα τροφοδοτικο που να σε καλυπτει και μελλοντικα και κατω απο 100 ευρω δεν βρισκεις τετοιο τροφοδοτικο.

H γνωμη μου ειναι αν μπορεις να διαθεσεις ενα τετοιο ποσο τωρα πηγαινε γι'αυτο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1055712

stealth

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως για μητρική προτείνω αυτην στη sig μου. 104€ εχει.

Το μονο που της λείπει η αχρηστη ενσωματωμενη καρτα γραφικών. Α, και τα σλοτ για την πανακριβη DDR3. :)

Link to comment
Share on other sites

τα σλοτ για DDR3 που λες,ειναι αυτες οι μνημες που μου προτινει ο γιαννης πιο πανω?κ δευτερον θα ηθελα να μου πεις αν εχει κ αντιστοιχες επιδοσεις με την μητρικη που προτινει ο γιαννης.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ti να σας πω παιδια.

Με 40€ παιρνεις 4GB DDR2 800MHz Vs 90€ για 2GB.... ακριβα δεν είναι?

Και να πει κανεις πως εχουν καμια διαφορα αξιοσημειωτη τα φενομενα με τις DD3...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω γνωριζω το αν εχουν τοσο μεγαλη διαφορα που να δικαιολογηται κ αυτη η διαφορα στην τιμη....ειναι διλημα ρε μαμωτο..κ γω θελω να παω να τα παρω τα πραγματα αυριο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ti να σας πω παιδια.

Με 40€ παιρνεις 4GB DDR2 800MHz Vs 90€ για 2GB.... ακριβα δεν είναι?

Και να πει κανεις πως εχουν καμια διαφορα αξιοσημειωτη τα φενομενα με τις DD3...

ναι αλλά μικρή η διαφορά σε αυτό που πρότεινε ο stealth αλλά μην συγρινουμε ρε παιδιά της ddr2 με ddr3 καμία σχέση ,και οσοι έχουν ξέρουν και αξίζουν τα λεφτά τους και ειδικά η συγκεκριμένες!!!

πάντως εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε ddr3!!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια χαρη ρε φιλε..επιδη ψωνιζω απο το e shop κ δεν τις εχει τις diablo που μου προτινε ο γιαννης, μηπως μπορεις να κοιταξεις στο e shop για μνημες ddr3 που να ταιριαζουν μ'αυτη την μητρικη Asus M4A78 T-E κ να παιρνουν κ καλο οβερκλοκ..γιατι λεω να παω να τα παρω σημερα τα πραγματα κ καλο ειναι να ακουσω τη γνωμη εμπειρωτερων.. :)

υ.γ.μεχρι κ 100ευρω

Link to comment
Share on other sites

Aυτες ειναι 3Χ1GB για Core i7 συστημα,τι να το κανεις το τριτο stick,ασε που δεν παιζουν καλα σε dual channel αυτα τα kit.

H πας σε 2Χ2GB η παιρνεις αυτες που σου ειπα απο το plaisio και τα υπολοιπα απο το e-shop.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.