Jump to content



Logitech z5500+optical


vagos2221416003330

Recommended Posts

Έχω τα z5500 Και σήμερα αγόρασα και μία οπτική ίνα..έβαλα την ίνα στην Mobo που έχει optical out και από κει στο controlάκι των ηχείων..πατάω effect για να αλλάξει την σύνδεση από καρφί σε οπτική ίνα αλλά μου λέει No optical data...σαν να μην έχει καλώδιο...Τι να κάνω???Κάτι πρέπει να κάνω λάθος....αλλά τι?plz help!! Έχω πει να δούμε movie αύριο στο pc μου και δεν θέλω να γίνω ρόμπα...

Link to comment
Share on other sites

κατα 'ρχην το μηνυμα που σου εμφανιζει ειναι No Digital Data σωστα? απλα επελεξε καπιο κομματι για αναπαραγωγη,αφου εχεις θεσει ως default τα ηχεια,και πατα input το κουμπι πανω στα ηχεια μεχρι να βγαλει ηχο.τα ηχεια θα αναγνωρισουν την πηγη.καλυτερα ομως ειναι να ξετικαρεις στην καρτα ηχου οπιαδηποτε επιλογη με SPDIF. και εγω ακριβως το ιδιο συνδιασμο εχω αλλα χρισημοποιω το DTS.Δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ όλους..τελικά είχα ως default το analog και το άλλαξα και έβαλα default το optical και είναι τζάμι τώρα..πολύ clear ήχος και παίζει πολύ πιο δυνατά από πριν...Πολύ μου αρέσει :081::036::067::p

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.