Jump to content



Asus VW266H η lg w2600hp


nexis72

Recommended Posts

Ευχαριστώ καταρχάς για τις απαντήσεις σας. Αν μπορείτε πέστε μου και γιατί προτιμάτε κάποια οθόνη. Πχ οτι η LG έχει zero pixel εγγύηση δεν το ήξερα...

Στα χρώματα με είχε εντυπωσιάσει αυτή η LG. Θα είναι το ίδιο και στις ανταγωνιστικές οθόνες?

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοίγω νέο θέμα και γώ θέλω να αγοράσω μία οθόνη...θα δώσω την 17άρα EIZO που έχω και θέλω να πάω σε κάτι με περισσότερες ίντσες αλλά όχι πολύ μεγάλη τιμούλα...Και να έχει full hd ανάλυση...Από το λίγο που κοίταξα ,τσέκαρα μία 23άρα Lg στα 250€ και από άποψη specs νομίζω είναι Turbάτι...έχετε καμία παρόμοια με αυτή :http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1267299&HYOTHONESDIAGONIOS=23+inches&category=69978102&catalog=23

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ αποφάσισα και έκανα και την παραγγελία. Η απόφαση μου: LG w2600hp.

Το τρία υποψήφια Asus, Samsung, και LG πήγα σε ένα πλαίσιο και τα είδα απο κοντά και έκανα άμεση σύγκριση.

Και μιας που έκανα και την σύγκριση να σας πώ και την υποκειμενική μου άποψη και βαθμολογία που τους δίνω.

Εκόνα

LG : 9

Samsung : 8

Asus : 6

Εξωτερική εμφάνιση

Asus : 9

LG : 8

Samsung : 5

Το Asus δεν μου αρέσουν τα χρώματά του (μου φαίνονται άτονα) και το Samsung δεν μου αρέσει καθόλου η εξωτερική του εμφάνση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. την χρησιμοποιώ κανα δύο ώρες τώρα.

Εντυπώσεις μέχρι τώρα.

1.Εξωφρενικά μεγάλο μέγεθος. Κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω δεξιά αριστερά για να δώ όλη την εικόνα. Αναρωτιέμαι μήπως έκανα υπερβολή. Ίσως και να συνηθίσω το μέγεθος μετά κάποιο χρονικό διάστημα.

2. Τα χρώματα αυτής της οθόνης είναι πολύ ζωντανά. Μετά κάτι τέτοιο πιστεύω οτι όπου και να πάω θα νομίζω οτι λείπει χρώμα απο την οθόνη.

Περισσότερα σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

1.Εξωφρενικά μεγάλο μέγεθος. Κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω δεξιά αριστερά για να δώ όλη την εικόνα. Αναρωτιέμαι μήπως έκανα υπερβολή. Ίσως και να συνηθίσω το μέγεθος μετά κάποιο χρονικό διάστημα.

Εξαρτάται και από την απόσταση που έχεις από την οθόνη... Θα σου πρότεινα ένα με ενάμισι χέρι μακριά για να το συνηθίσεις... Ψάξτο λίγο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.