Jump to content



Monitor Selection 24-27


Black_V_Gti

Recommended Posts

Μετά από πολύ καιρό φτιάχνω καινούργιο PC και έχω καταλήξει σε 2 monitor.

1) Dell Ultrasharp 2408WFP REV A01 24" Widescreen LCD

2) Dell Ultrasharp 2709W 27" REV A02 widescreen LCD F

Η διαφορά τους είναι μικρή (<50€) αλλά εμένα ήδη η μετάβαση από 19' σε 24' με προβληματίζει. Από ότι διαβάζω όμως όλοι λένε ότι είναι θέμα συνήθειας.

Δεκτές όλες οι γνώμες για μεταξύ τους σύγκριση ή και άλλα monitor στα λεφτά αυτά (500€)

Να αναφέρω ότι η χρήση θα είναι λίγο από όλα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγόρασα πρόσφατα αυτή και την έβαλα δίπλα μάλιστα από μία 15άρα LCD ΕΙΖΟ που είχα...

είναι αρχικά ένα πολιτισμικό σοκ...αλλά η συνήθεια είναι άμεση και μάλιστα μετά από λίγο θα λες...καλά πως την πάλευα τόσο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

αμα βλεπεις ταινιες σε μια <<ταδε>> αποσταση απο την οθόνη και αφου ειναι τοση μικρη η διαφορα της τιμης παρε την 27αρα.και εγω αυτη θα επαιρνα.και το θεμα των ιντσων μην σε προβληματιζει.εγω ειχα μια 17αρα και φαινοταν αρκετη.κάηκε.πηρα 22αρα.τον πρώτο μήνα φαινόταν μεγάλη.τώρα φαίνεται και αυτή κανονική.μια συνήθεια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Dell, 27αρα, με S-PVA panel και τιμη γυρω στα 500 ευρω ειναι πραγματικα καλη επιλογη.

Μην το σκεφτεις καν να επιλεξεις την "μικρη" της αδελφη για 50€.

Εξαλλου οι μεγαλες κατι ξερουν παραπανω...:p

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγόρασα πρόσφατα αυτή και την έβαλα δίπλα μάλιστα από μία 15άρα LCD ΕΙΖΟ που είχα...

Αν μιλάς για 15' χρονολογίας 2001 ναι, γιατί πάνε 8 χρόνια από τότε.

Με 500-660~ θα πρότεινα eizo EV2411W με LED backlight που έχει.

http://www.skroutz.gr/s/10713/Eizo-FlexScan-S2411W-24%22.html

Υ.Γ. και στο mediamarkt είχε eizo σε καλές τιμές, ίσος εκεί βρεις και άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.