Jump to content



L1720p ρυθμίσεις


leondim77

Recommended Posts

Μόλις έγινα κάτοχος μιας LG 1720p

Σαν πρώτη εντύπωση είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το Design είναι πολύ καλό (Σε συνδιασμό με καινούριο Keyboard - με blue electric φωτισμό και το MX1000 laser Mouse της Logitech) Το γραφείο μου άλλαξε όψη.

Αυτό που είδα αρχικά είναι ότι η οθόνη είναι πολύ φωτηνή. Υπερβολικά θα έλεγα για τα γούστα μου.

Οι έτοιμες ρυθμίσεις του LightView που έχει η οθόνη είναι υπερβολικές και μόνο οι επιλογές "movies" ικανοποιούν.

Για την ώρα την έχω σε Brightness:50 / Contrast:50 αλλά θέλει λίγο ψάξιμο ακόμα.

Και εγώ θέλω λίγη βοήθεια αν κάποιος έχει βρει τα optimal

Link to comment
Share on other sites

Αφού περάσεις λίγες ώρες στην οθόνη γράψε και περισσότερες λεπτομέριες γιατί είναι ένα κομμάτι που ενδιαφέρει αρκετούς.

Το μαύρο δείχνει καλά?

Στα games?Στα dvd?

Γωνίες θέασης?

Ασπρίλες πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

@leondim77

Προσωπικά την 1720p την έχω 55-55 (contrast-brightness) για ολες τις περιπτώσεις ΠΛΗΝ των ταινιών...

Στις ταινίες επιλέγω Light-View--->Night Movie και ξεμπερδευω...

Την έχω συνδεδεμένη μέσω DVI...

Απο εκει και πέρα φιλε μου την ρυθμίζεις οπως εσύ νομίζεις ουτως ώστε και να μην σε κουράζει και να είσαι ικανοποιημένος απο αυτό που βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολλά να πω.

Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης νομίζω.

Ήθελα κάτι όμορφο που να μου αδειάσει λίγο(?) χώρο στο γραφείο.

Η LG έχει τα πάντα. DVI, καλό RT και το καλύτερο After Sales.

Όλα αυτά σε πολύ καλή τιμή.

Εντυπώσεις?

Πολύ πιο ξεκούραστη. (από την 17αρα crt NEC που είχα)

Στις εφαρμογές γραφείου (word κτλ) όλα φαίνονται καθαρότερα.

Το ίδιο και η πλοήγηση στο Internet. Με λίγα λόγια το «διάβασμα» είναι σαφώς καλύτερο και πιο ξεκούραστο.

Στις ταινίες δείχνει διαφορετικά από την CRT αλλά τίποτα το ενοχλητικό δεν είδα.

Το I Robot που έβαλα και την δοκίμασα φαινόταν μια χαρά και δεν κατάλαβα πρόβλημα «μαύρου».

Παιχνίδια που θέλουν γρήγορο response δεν έχω αυτή τη στιγμή στον υπολογιστή μου. Το καινούριο Settlers έπαιζε μια χαρά.

Το τελικό συμπέρασμα είναι απόλυτα θετικό για τα δικά μου «γούστα»

Πιο έντονα, πιο φωτεινά, πιο ξεκούραστα.

ΥΓ. Με αυτή την οθόνη κάθομαι σε διπλάσια απόσταση από αυτή. Δεν ξέρω γιατί, δεν είναι τόσο μεγαλύτερη από αυτή που είχα. Μια ίντσα διάμετρος. (1,6 εκ) είναι η διαφορά τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.