Jump to content



direct 11 και direct 10


στελιος2009

Recommended Posts

γεια σας εχω μια 9800 asus gtx 512 μb

και εχω καπια ερωτηματα

την καρτα την εχω απο το 2008 και μεχρι τωρα στα ,μοναδικα παιχνιδια που εχω κοληματα σε μεγαλες αναλυσεις κτλ ειναι μονο

στο crysis stalker σε αυτα γενικος στα αλλα παιχνιδια μαλλον

στα πιο πολλα και θελω να μου πειτε την γνομι σας

δεν εχω κολληματα διλαδι ολα τα παιζω κοπλε

εχω 3 ερωτηματα

εφοσον η 9800 gtx παιζει μια χαρα ολα τα παιχνιδια μεχρι τωρα υπαρχει λογος να αγορασω αλλη καρτα οπως gtx 275 kai 285 kai 295;;

διλαδι σιμφερει να δωσω πχ 600 ευρω για μια 295 που με αυτην την καρτα δεν θα δω διαφορα στα παιχνιδια που παιζω σε αναλυσεις 1920 @ 1080 ;;;

δηλαδη με την 9800 gtx δεν θα ειμαι καλυμενος μεχρι να βγουνε η καρτες direct11;;;

;;

επισης ενα ερωτημα που εχω

γιατι οι εταιριες βγαλανε καρτες γραφικων με αλλα ονοματα

διλαδι 275 285 295΄΄;;;

αλλαζε κατι με αυτες σε σχεση με την 9800 gtx που εχω΄΄;;;

δηλαδη αν καπιος εχει μια 9800 gtx υπαρχει λογος να αγορασει μια 275 και 285΄΄;;;

δεν ειναι προτιμοτερο να περιμενει την νεα φουρνια direct 11;;

Link to comment
Share on other sites

φίλε οι κάρτες αυτές θα βγούνε από το καλοκαίρι και μετά...και κατι μου λέει πως οι 10,1 θα είναι 11 compatible.Όσο για τα games που λές η 9800gtx+ που είχα έπαιζει crysis σε 1280*1024 και ζοριζότανε με όλα τα γραφικά στο full..

Πως μπορείς και παίζεις full hd το Game με την ίδια κάρτα..δεν ξέρω..λογικά θα έχεις βάλει τα γραφικά λίγο ποιο κάτω???

Οπότε..εφόσον δεν θές να παίζεις το ποιο βαρύ game με full γραφικά,φίλτρα ect..και μπορείς να κάνεις ένα συμβιβασμό δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις κάρτα..

Για μένα περίμενε να βγούν οι dx11 κάρτες να περάσει και κανας μήνας να πάνε λίγο ποιο κάτω οι τιμές και να βγούν και μοντέλα medium-end και πάρε ένα τέτοιο...

Εκτώς άμα είσαι τελείως κολλημένος..και θες να τα παίζεις όλα full σκέτο ξεπάτωμα..οπότε πας τώρα για 295gtx και με το που βγεί κάρτα με dx11 θα την πάρεις..Αλλά δεν πιστέυω...

Link to comment
Share on other sites

αλλο ειπα

οτι τα πιο βαρια παιχνιδια

ειναι crysis και stalker

για πιο λογο να δοσο 600 ευρο για 2 παιχνιδια μεχρι τορα΄΄;;;

διλαδι

το wolferine spiderman assasin terminator fallout 3

τοτε πιος ο λογος να παρω μια 295΄΄;;

τοτε΄΄΄΄;;;

στελιος2009 added 0 Minutes and 33 Seconds later...

την καρτα την εχω απο το 2008 και μεχρι τωρα στα ,μοναδικα παιχνιδια που εχω κοληματα σε μεγαλες αναλυσεις κτλ ειναι μονο

στο crysis stalker σε αυτα γενικος στα αλλα παιχνιδια μαλλον

στα πιο πολλα και θελω να μου πειτε την γνομι σας

δεν εχω κολληματα διλαδι ολα τα παιζω κοπλε

εχω 3 ερωτηματα

εφοσον η 9800 gtx παιζει μια χαρα ολα τα παιχνιδια μεχρι τωρα υπαρχει λογος να αγορασω αλλη καρτα οπως gtx 275 kai 285 kai 295;;

διλαδι σιμφερει να δωσω πχ 600 ευρω για μια 295 που με αυτην την καρτα δεν θα δω διαφορα στα παιχνιδια που παιζω σε αναλυσεις 1920 @ 1080 ;;;

δηλαδη με την 9800 gtx δεν θα ειμαι καλυμενος μεχρι να βγουνε η καρτες direct11;;;

;;

επισης ενα ερωτημα που εχω

γιατι οι εταιριες βγαλανε καρτες γραφικων με αλλα ονοματα

διλαδι 275 285 295΄΄;;;

αλλαζε κατι με αυτες σε σχεση με την 9800 gtx που εχω΄΄;;;

δηλαδη αν καπιος εχει μια 9800 gtx υπαρχει λογος να αγορασει μια 275 και 285΄΄;;;

δεν ειναι προτιμοτερο να περιμενει την νεα φουρνια direct 11;;

στελιος2009 added 1 Minutes and 32 Seconds later...

δεν ειμαι βλακα να δωσω 600 ευρο για να παρω μια 295

ειπαμε σιγα για 3 παιχνιδια μονο να δωσω 600 ευρο΄΄΄΄;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σου είπε κανείς να πάρεις την 295!!!!!!!Είναι απλά για αυτούς που παίζουν σε 2560*1χχχ σε full γραφικά- φίλτρα και τα ρέστα ΌΛΑ τα games και δεν θέλουν να έχουν κάτω από 50-60fps...Γενικά για enthusiastic users-gamers..Ένας μέσος gamer παίζει μια χαρά με μία άλλη κάρτα βάζοντας λίγο ποιο κάτω τα γραφικά ή χωρίς φίλτρα και τα ρέστα...

Επιπλέον η κάρτα πάει για benches ect... οπότε όποιος benchαρει και θέλει high scores απλά δεν χωράει συζήτηση την αγοράζει πριν καν βγεί στην αγορά..(που λέει ο λόγος)

μία 275-285-295 θα σου δώσει περισσότερα fps και επιλογές για ποιο πλούσια γραφικά. Δεν κατάλαβα τι δεν σου απάντησα και που κολλάς....

Επιπλέον όπως είπα κάρτα αγοράζεις ανάλογα τις ανάγκες σου..Εγώ πχ ήθελα μία κάρτα για να κάνω render και να παίζω και games σε top ανάλυση και γραφικά με full φίλτρα και που και πού και κανα bench..οπότε αγόρασα μία 4870χ2 που ήταν ότι πρέπει για μένα..

Εσένα αφού σου κάνει ακόμα η κάρτα σου δεν υπάρχει θέμα αλλαγής..

Link to comment
Share on other sites

275-285-295 θα σου δώσει περισσότερα fps και επιλογές για ποιο πλούσια γραφικά;;;

πάντως είναι πεταμένα λεφτά αν κάποιος έχει μια 9800gtx

να πάει σε 275 και 285 έτσι;

εξάλλου αν παίζεις τα pc gams από 30 έως 60 fps

δεν υπάρχει πρόβλημα

δηλαδή εγώ που έχω μια 9800 gtx γιατί να παο σε 275 και 285'';;

ποιος ο λόγος;;

έτσι;

μιλάω για 275 και 285 δεν μιλάω για 295 gtx

Link to comment
Share on other sites

γιατί ακόμα και sli να κάνεις με 2 9800gtx θα είσαι κάτω από μία 280gtx-285gtx νομίζω και από 275Gtx αλλά δεν είμαι σίγουρος για το 2ο...

Θα έχεις λιγότερα fps σε τερμα full γραφικά από ότι με μια άλλη κάρτα..Σου είπα και πάλι δεν υπάρχει πεταμένα λεφτά..Είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα..Εγώ από 9800gtx+ πήγα σε 4870χ2..Πραγματικά δεν νομίζω πως ήταν πεταμένα λεφτά για μένα τουλάχιστον...ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ του ο καθένας αγοράζει κάτι..Εφόσον σε καλύπτει μένεις έτσι..Εμένα δεν με κάλυπτε και την άλλαξα...Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί συγκρίνεις την 9800 με την 275-285 ect.. Οι άλλες είναι σαφώς καλύτερες αφού είναι ποιο καινούργιες και είναι και στα high-end μοντέλα...

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι θες να μάθεις όμως...Θες να μάθεις αν αξίζει να δώσεις την 9800 σου και να πας σε 275-285??Ή γενικά αν αξίζει κάποιος να πάει από την 9800 σε άλλη κάρτα πχ 280-285 χωρίς όμως εσύ να έχεις κάποια τέτοια πρόθεση...??

Και πάλι η απάντηση είναι ανάλογα με τις ανάγκες που έχεις....

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι εχω να πω οτι ακριβως απο κατω υπαρχει ανοιχτο thread ολοφρεσκο με σχεδον τον ιδιο τιτλο....να πω πως δεν το ειδες επιδη ητανε θαμμενο ΟΚ αλλα ειναι ακριβως απο κατω και οτι ο τιτλος που εχεις βαλει στο thread (direct11 και direct10) τι σχεση εχει με τις ερωτησεις αν αξιζει να παρεις μια καρτα των 600 ευρω ενω παιζεις ολα τα games σε τεζα αναλυσεις με την 9800gtx???και γιατι οι εταιρειες δωσανε ονοματα 275 285 295???:017::108:

@Vaggos μαλλον μιλαει για το Crysis(1) και οχι για το Warhead,το δευτερο δεν υπαρχει περιπτωση να το τρεξεις με αυτη την καρτα στην αναλυση που αναφερει και με τερμα γραφικα με τπτ(ειδικα σε Vista@DX10),για φιλτρα δεν το συζητω καν.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία φορά που θα σου γίνει παρατήρηση.

Γράφουμε ελληνικά, συντακτικά ορθρά και ορθογραφημένα

Στην επόμενη αγνόηση των συστάσεων της ΔΟ το θέμα θα κλειδωθεί και ο λογαριασμός θα αποκλειστεί για μια εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.