Jump to content



Ποιόν επεξεργαστή?


al-(alvise)

Recommended Posts

Καλησπέρα

Θέλω να κάνω κάποιες ηχογραφήσεις ήχου (αναλογικό σήμα απο μικρόφωνο) στον υπολογιστή και μετά να κάνω ένα light editing και να το μιξάρω και να το γράψω σε ένα CD.

Πήρα μια κάρτα ήχου M-Audio (zero latency) όπως μου είχε πεί ένας φίλος ότι είναι καλό όταν ηχογραφείς.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω σε τί υπολογιστή/επεξεργαστή απο κάτι παλιούς που έχω να την βάλω.

Έχω διαθέσιμους να κάθονται αυτούς τους 3 με σειρά παλαιότητας απο τον παλιότερο προς τον νεότερο με κάτι αντίστοιχες μητρικές.

1) Intel P4 2.8GHz

2) AMD A64 3000+ 1.8GHz

3) Intel Celeron 3.06GHz

Επιπλέον αν ο υπολογιστής χρησιμοποιέιται ΜΟΝΟ μα ΜΟΝΟ για αυτό το λόγο πόση RAM θα χρειαστεί να του βάλω?

Ευχαριστώ

Άλκης

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θελεις να κανεις μονο και τα 3 pc το κανουνε η διαφορα ειναι μονο στην ταχυτητα ...

τωρα οσο για τη ram στο συγκεκριμένο που θες δεν παιζει και τοσο ρολο αλλα εγω θα σου ελεγα και με 1γιγα είσαι κομπλε....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.