Jump to content


Αναβάθμιση σε παλιό pc


KaralisD

Recommended Posts

Καλημέρα,

θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών μου.

Το σύστημα μου είναι:

asus A8NSLI SE, amd 3200+ socket 939, 1GB RAM, Leadtek 6600GT (edit: 17άρα οθόνη σε native αναλυση)

Δουλεία γραφείου κάνει κυρίως, αλλά παίζω και κανα παιχνιδάκι που και που. Τώρα έχω φάει σκλάλωμα με το Fallout 3 και ψήθηκα να αλλάξω κάρτα γραφικών. Σκεφτόμουν για μια 4850 ή 4870 αλλά δεν ξέρω αν το υπολοιπο σύστημα θα είναι bottleneck.

Ποια πιστεύετε είναι η καλύτερη κάρτα που μπορεί να αξιοποιήσει το σύστημα μου?

edit: έχω ένα τροφοδοτικό της μάρκα μέκαψες 550W νομίζω και με τους 5 σκληρούς πρέπει να είμαι οριακά...

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον junior για την 8800 αλλα κοιτα κ καμια 4770 ποιο πανω μην πας θα εχεις προβληματα επισης η 4770 ειναι αρκετα οικονομικη σε ρευματα οποτε πιστευω θα σε καλυψει απολυτα στην αναλυση που παιζεις

Link to comment
Share on other sites

Η 9600 είναι 95% ίδια της 8600(αλλά ξέχνα τις μετά τα σκάνδαλα με τις 8600,9600 που ήταν defected chips), η 3850 παίζει και αυτή στα ίδια επίπεδα αλλά σε πολούς τομείς έχει το πάνω χέρι στις υπόλοιπες. Με 40-50 την βρίσκεις. Η 4870 δεν θα ήταν άσχημη γιατί και αργότερα να αλλάξεις PC αυτήν θα την κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να βάλεις μία ATI 4850. έχει γύρω 85euro με 512ΜΒ και γύρω στα 100-110 με 1gb, είναι best value for money και για το συστημά σου, ότι καλύτερο θα μπορούσες να βάλεις! Να μη σου πω να κάνεις τον επεξεργαστή σου και όσο o/c γίνεται! ;)

Για ATI 4870 μάλλον ξεχασέ το, τζάμπα λεφτα θα δώσεις φίλε. Οι καινούριες κάρτες θέλουν ΠΟΛΥ επεξεργαστική ισχύ και σίγουρα Multicore cpu. Εγώ με έναν 2πύρηνο socket939 ATHLON 64X2 o/c στα 2.6Ghz από 2.2Ghz ,πήρα πρόσφατα μία gtx 260 216 και στα περισσοτερα ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ παιχνίδια (OVERLORD 2, BIONIC COMMANDO, PROTOTYPE κτλ)έχω cpu usage 80%-90%! Δηλαδή αν δεν τον έιχα O/c θα δουλευε συνέχεια 100% .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.