Jump to content



Αθόρυβο τροφοδοτικό


Lord_Rutherford

Recommended Posts

Καλησπέρα,

κάνοντας αναβάθμιση στο πισάκι μου, τα παλιά εξαρτήματα μπήκαν σε άλλο κουτί αλλα ξέμεινα από τροφοδοτικό. Έχω ένα 400W της πλάκας που κάνει και θόρυβο (μπορεί και να ζυγίζει το 1/4 από το Helorchi μου). Έτσι σκέφτομαι να χτυπήσω ένα φθηνούλι αλλά σωστό τροφοδοτικό για το δευτερεύον πισι. Είναι ένας Pentium D 805 με μια 8400 για γραφικά, και τίποτα άλλο σοβαρό πάνω.

Σκέφτομαι για ένα Herolchi 350W με 12άρη φαν που κάνει γύρω στα 40Ε. Τι λέτε; Μήπως αξίζει να βάλω στο δευτερεύον πισι το τωρινό μου HEC420W και να πάρω άλλο δυνατο τροφοδοτικο; Πάντως και το βασικό μου πισι έχει πάνω Phenom IIx3 705e οπότε και αυτό δεν καίει τπτ... οπότε δε νομίζω να θέλει πιο δυνατό τροφοδοτικό. Το πολύ πολύ εκεί να μπεί καμια κάρτα 4670 ή κάτι τέτοιο. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αξίζει να βάλω στο δευτερεύον πισι το τωρινό μου HEC420W και να πάρω άλλο δυνατο τροφοδοτικο; Πάντως και το βασικό μου πισι έχει πάνω Phenom IIx3 705e οπότε και αυτό δεν καίει τπτ... οπότε δε νομίζω να θέλει πιο δυνατό τροφοδοτικό. Το πολύ πολύ εκεί να μπεί καμια κάρτα 4670 ή κάτι τέτοιο. Τι λέτε;

Αυτό καλύτερα, βάζεις το 420W HEC στο παλιό, και στο καλό έχεις ένα καλό, οικονομικό και με καλό efficiency, enermax π.χ. pro 82 525W

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.