Jump to content



Απο Midi Tower σε Full Tower


afasias1442169073

Recommended Posts

Λόγω του ότι το ImageSarck.gr έκλεισε και δεν μπορώ να κάνω edit το προηγουμενο post ξαναπαραθέτω post με διορθωμένο Link .

Πρόσφατα άλλαξα το Midi Tower THERMALTAKE VD2000BNS MATRIX BLACK κουτί μου με το Full Tower COOLERMASTER RC-840-SSN1-GP ATCS 840 γιατί το παλιό με της σταδιακές αναβαθμίσεις που του έκανα δεν χωρούσε τίποτα άλλο και η θερμοκρασίες τώρα το καλοκαίρι ήταν πολύ υψηλές .

Παραθέτω τις παρακάτω photos για να βοηθήσω όσους είναι σε δίλημμα midi η Full Tower λόγω κόστους να αποφασίσουν πιο εύκολα .

Επίσης θέλω να επισημάνω ότι η θερμοκρασία έπεσε σε full load 5 βαθμούς.

ffdxndt7ar3rn31u2p2f_thumb.jpg

Είναι εμφανής η διαφορά μεγέθους ..

yh4ka97e0hg791knjbob_thumb.jpg06082009116.th.jpg

apocalypse :045:

p2c0yklihcvqg19fo9cz_thumb.jpg06082009118.th.jpg

Είναι εμφανές ότι είναι αδύνατον να κυκλοφορήσει ελευθερα ο αέρας εκεί μέσα :086:

s1leymvgr4b1lipt9bt6_thumb.jpg06082009122.th.jpg

Και ιδού το νέο μου κουτί και δεν θα ήταν υπερβολή να πω πως έχει τον διπλάσιο όγκο από το προηγούμενο κουτί .

Το μόνο εξτρά που χρειάστηκε να κάνω είναι να τοποθετήσω ένα έξτρα ανεμιστήρα επάνω δεξιά στο κουτί για να φυσάει προς τον ανεμιστήρα της CPU.

12082009141.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.