Jump to content



Χάσιμο δεδομένων κατόπιν επανεκκίνησης


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Μια φίλη αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα .

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να διορθωθεί ή αν είναι όντως σοβαρό,αλλά αν γίνεται να διορθωθεί,θα σας είναι ευγνώμων για την βοήθεια.

Παραθέτω όπως μου το έγραψε.

(Συγνώμη για τα γκρικλις)

as poume ok kai gia ola osa eixa apothhkeysei sto internet....OI FWTOGRAFIES TI THA GINOUN?????????????????? [...]

[...]to edwsa na mou ftiaxoun tis thyres usb kai mou ekanan format kai ta panta ola xathhkan........

Απ'όσο καταλαβαίνω,την καίει που έχασε φωτογραφίες 6 χρόνων που είχε μέσα.

Κατόπιν διευκρίνησης, τα έχασε ύστερα από φορμάτ.

Όχι από κάποιον άλλο λόγο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει κάποιο πρόγραμμα για recover αρχείων

http://download.cnet.com/Data-Recovery/3000-2094_4-10664893.html

http://download.cnet.com/Pandora-Recovery/3000-2094_4-10694796.html

Αλλά από την περιγραφή ποιο πολύ για επανεγκατάσταση windows μου κάνει, σίγουρα επανεκκίνηση έκανε;(restart)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ακόμα και αν της εκαναν φορμα τα παντα επανακτώνται αρκει να σταματησει να κάνει οτιδήποτε στον υπολογιστη συν να υπολογισει οτι θα εχει χάσει σίγουρα κάποιες απο την στιγμή που ξαναπέρασαν λειτουργικο και εγραψαν στο δίσκο.

Βεββαιώσου καταρχάς οτι ειναι αυτή η περίπτωση και πες μας να σου πουμε τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Συγνώμη για το άνοιγμα του τοπικ και μάλιστα στα επείγοντα.

Έτσι που μου τα είπε η μικρή, νόμιζα ότι ήταν κάτι πιο σοβαρό από το ότι έχασε τα αρχεία της λόγω φορμάτ.

Όταν μου διευκρίνησε τι είχε γίνει,είχα ήδη ανοίξει το τοπικ.

Της είπα ήδη να μη πειράξει τπτ περισσότερο από ότι έχει ηδη γίνει και θα την στείλω σε ένα φίλο τεχνικό.

Αν γίνεται, ας κλειδωθεί/διαγραφεί/μεταφερθεί κάπου αλλού.

Ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόβλημα. Να ξέρεις , με μικρα προγραμματα ειναι ευκολη η ανακτηση Δεδομενων ακόμα καιμετα απο πολλα φορματ αρκει να μην εχει γραφτεί τίποτα απο πανω. Αν σου ζητησει λεφτά πάρτον πίσω και θα σου πυμε να το κάνεις μόνη σου , τα λεφτά αυτά θα τα παρεις έναν δευτερο δίσκο και θα σου μεινει και για backup.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τύχει να κάνω recover φωτογραφίες και video μετα απο format αλλα υπάρχουν απώλειες . Π.χ. στο video δεν ειχαμε ηχο , ορισμένες φώτος χάθηκαν και λοιπα . Απλα πρέπει να το προσέχουμε λίγο αυτά . Οταν πάμε το pc για επισκευή , κρατάμε backup παντα .

Υ.Γ. Απορία , αν ο δίσκος ητανε τύπου SSD , θα μπορούσαμε και παλι να κάνουμε recover ? :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.