Jump to content



Πρόβλημα με ανάγνωση ενός DVD-R


nickstamat

Recommended Posts

Ένας γνωστός μου, μου έγραψε σε ένα DVD-R κάποια utilities, ανάμεσα σε αυτά και το Norton Internet Security 2005. Το DVD-R το έβαλα στο PC μου (στο ASUS DVD-ROM / Firmware 2.0 --> 2.2) και εμφανίστηκαν 4 φάκελοι:

General

Nero 6 Reloaded

Kaspersky AntiVirus 5.0

Other Tools

Σε κανέναν από αυτούς τους φακέλους δεν υπήρχε το Norton 2005. Λέω, εντάξει θα το ξέχασε. Πήγα στο θείο μου να του εγκαταστήσω το Nero. Βάζω το DVD στο laptop Acer (στο QSI DVD-ROM / CD-RW). Ανοίγω το φάκελο του DVD και βλέπω 5 φακέλους: :blink: :wassat: :confused:

General

Norton 2005

Nero 6 Reloaded

Kaspersky AntiVirus 5.0

Other Tools

Ανοίγω το Norton 2005 και βλέπω το Internet Security! Το εγκατέστησα κι αυτό και όλα OK! Γυρίζω σπίτι και βάζω το DVD δικό μου laptop TOSHIBA (στο TOSHIBA DVD-ROM / CD-RW). Ούτε εκεί το έδειξε.

Τελικά τι γίνεται; Έχει τίποτα το σπίτι μου και δεν αφήνει τα DVD-ROM να διαβάσουν;!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι multisession ρε παιδιά...

Δηλαδή να έβαλε πρώτα όλα τα άλλα και, αφού έγραψε το DVD, να θυμήθηκε ότι δεν έβαλε και το Norton και να έφτιαξε 2ο session. Χμμμμ... Μπορεί, γιατί όχι; ...

Το εύλογο ερώτημα είναι το εξής: Γιατί το ASUS μου δεν διαβάζει το δεύτερο session; Και εντάξει το ASUS δικαιολογείται κάπως αφού του έχω κάνει αναβάθμιση στο firmware και μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλήμα. Στο Toshiba όμως γιατί δεν το διαβάζει; Αυτό ποτέ δεν είχε πρόβλημα με τα CDs / DVDs...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 22:01]

Δεν νομίζω να είναι multisession ρε παιδιά...

Δηλαδή να έβαλε πρώτα όλα τα άλλα και, αφού έγραψε το DVD, να θυμήθηκε ότι δεν έβαλε και το Norton και να έφτιαξε 2ο session. Χμμμμ... Μπορεί, γιατί όχι; ...

Το εύλογο ερώτημα είναι το εξής: Γιατί το ASUS μου δεν διαβάζει το δεύτερο session; Και εντάξει το ASUS δικαιολογείται κάπως αφού του έχω κάνει αναβάθμιση στο firmware και μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλήμα. Στο Toshiba όμως γιατί δεν το διαβάζει; Αυτό ποτέ δεν είχε πρόβλημα με τα CDs / DVDs...

.....γιατι??

post-91-1416071698,6109_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά, θα το δώσω αύριο σε ένα φίλο μου, που έχει NEC 3500, για να μου πει αν είναι multisession... Και μπορεί με λιγο κόπο να καταφέρω να τον πείσω να μου τα γράψει όλα σε ένα session. Ε, ATi; Τι λες; :whistling :whistling :whistling :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Καλά, θα το δώσω αύριο σε ένα φίλο μου, που έχει NEC 3500, για να μου πει αν είναι multisession... Και μπορεί με λιγο κόπο να καταφέρω να τον πείσω να μου τα γράψει όλα σε ένα session. Ε, ATi; Τι λες; :whistling :whistling :whistling :p

Τι μου δίνεις; Δεν έχω DVD ξέμεινα λέμε! Αλλά για χάρη σου...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.