Jump to content



plextor αλλα ποιο???


Dj Niko Lee

Recommended Posts

Κοιτα πολλοι απο εμας εχουμε παρει και plextor!Αν ανοιξεις το plextor και ενα αντιστοιχων δυνατοτητων nec θα δεις οτι ειναι τα ιδια κυκλωματα!!!

Αρα δεν ξερω αν πολυ αξιζει η αγορα ενος plextor.Τωρα αν το θες παρε το τελευταιο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Τα plextor είναι ιδανικά σε copystations που δουλεύουν ασταμάτητα με αντιγραφές (έχουν καλύτερο MTBF από τα υπόλοιπα).

Αν θες πάρε αυτό

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=8BD2FDBE115D674E8FE9C5CEDB33BCA2&pa=A5FAD75EA97A594796218BFF4633B653

Θα σε καλύψει αν αντιγράφεις 100-300 DVD το μήνα (και περισσότερα)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστς παρα πολυ για τις οδηγειες και τις συμβουλες σας!ειχα ενα sony sata και ζητημα να εγραψε 30 cd και παει!ειχα παλια plextor και για αυτο προτιμησα να ξαναπαρω!

ελπιζω και λεω οτι ειναι κατα την γνωμη μου πιο αξιοπιστα!

ευχαριστω παντος!

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα ( αν όχι όλα ) Plextor πλέον είναι rebranded Pioneer / Lite-on / LG.

Αν δεν κάνω λάθος το μοναδικό από τα κανονικά Plextor ( αν και πλέον πρέπει να έχουνε αλλάξει και controller και να μην έχουνε Sanyo ) που βγήκανε τα τελευταία 2 χρόνια είναι μόνο το PX-860.

Link to comment
Share on other sites

... ειχα ενα sony sata και ζητημα να εγραψε 30 cd και παει!ειχα παλια plextor και για αυτο προτιμησα να ξαναπαρω!

ελπιζω και λεω οτι ειναι κατα την γνωμη μου πιο αξιοπιστα!

ευχαριστω παντος!

Κι εγώ το πρώτο cd-recorder που είχα αγοράσει ήταν plextor. Κατόπιν και dvd recorder. Στο pc που έχτισα πέρσι έβαλα ένα plextor px-810sa και ένα Sony Optiarc (από τα φτηνά) για δεύτερο. (sata και τα δύο)

Στις περισσότερες των περιπτώσεων γράφω παράλληλα και με τα δύο για να τελειώνω στο μισό σχεδόν χρόνο, οπότε μπορείς να θεωρήσεις ότι έχουν κάνει ίσες εγγραφές. Από συχνότητα θα έλεγα κάπου στα 5 δισκάκια την βδομάδα.

Οφείλω να πω ότι δεν έχω παρατηρήσει εμφανείς διαφορές στην ποιότητα/ταχύτητα/αξιοπιστία ανάμεσα στα δύο. Αυτό είναι μια προσωπική εμπειρία. Η δική σου περίπτωση ίσως ήταν εξαίρεση... δεν νομίζω να είναι τόσο μούφα τα φτηνά...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλε μου.ισως να ετυχα σε καποια περιπτωση.παντος μεχρι στιγμης για plextor δεν ακουσα κατι κακο και με αλλα ατομα που συζητησα απλος εχουν διαφορα τιμης!

η τιμη δεν με νοιαζει με νοιαζει να μην ασχολουμε συνεχεια με αυτο!επισης οταν το ειχα στο ρευμα μου κολουσε το pc χωρις να εινε σε καποια διεργασια!ξερετε κατι για αυτο?οταν το εβγαζα δεν κολουσε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.