Jump to content



Ψυγειο μεσα στο κουτι...


Nick86

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Σκεφτομαι σιγα σιγα να φτιαξω μια custom υδροψυξη..Το προβλημα -απορια μου ειναι η εξης..

Εχω το thermaltake spedo advanced και σκεφτομουν να βγαλω τον πανω 240αρι ανεμηστηρα και να τοποθετησω εκει ενα 360αρι ψυγειο με 3 12αρηδες απο το πισω μερος εψς μπροστα...

Ειναι ομως αξιοπιστα τα ψυγεια??ή θα ξυπνησω κανα ωραιο πρωινο και θα το δω ολοκληρο μεσα στα νερα...??Και δεν εννοω απο κακη συναρμολογηση αλλα απο τρυπημενο ψυγειο και τα σχετικα...

Link to comment
Share on other sites

Το ψυγείο η θα σου είναι τρύπιο από την πρώτη μέρα η καθόλου. Δεν υπάρχει περίπτωση να τρυπηθεί μετά παρά μόνο αν βιδώσεις πολύ τους ανεμιστήρες και τυπώσεις τους εσωτερικούς σωλήνες η βάλεις βιτριόλι.

Επίσης πρόσεχε τους σφιγκτήρες να τους σφύξις καλά διαφορετικά σταγόνα σταγόνα θα αδειάζει.

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε μου.Απλα σκεφτηκα τα ψυγεια των αυτοκινητων που μετα απο καποια χιλιομετρα κανουν συνηθως τρυπες στο ψυγειο αλλα μαλλον ατυχης σκεψη...:p

Και τα ψυγεία των αυτοκινήτων δεν τρυπάνε έτσι.Πρέπει να φάνει καμιά καλή πέτρα για να γίνει ζημιά.Αλλιώς θα βγάλουν και 250.000 χλμ χωρίς πρόβλημα.

Όπως σου είπε και ο Pokemon, τις ενώσεις πρόσεξε με τους σωλήνες να έχεις καλά σφίξει και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.