Jump to content



HELP ΓΙΑ O/C


lukas

Recommended Posts

ΓΙΑ ΣΕ OΛΟΥΣ

ΠΑΙΔΙA ΜΙΑ ΜΙΚΡH ΒΟHΘΕΙΑ

ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΓΌΡΑΣΑ ΕΝΑ ΝΕΟ PC ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ (ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ :021::021:) ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΗΧΝΗΜΑ

ΒΑΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΊΤΕ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img410.imageshack.us/img410/1309/84811124.th.png' alt='84811124.th.png'>

ιδα και κάποια αλλα software όπως set fsb , mem set , riva tuner , mach 2 control center αν χρειάζεται να τα download και αυτά

και αν δείτε στην foto στο ati tool πείραξα την πρώτη μπάρα του core και δεν θυμάμαι ήταν η 300 η 350 :021::021::021:

ΕΥΧΑΡIΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 ανεμιστήρες 120 μποστά 1 200 πλαγια ο οποιος δεν δουλεύει γιατί δεν έκλεινε το κουτί έβρισκε στην ψήκτρα του cpu 2 ανεμιστερες 120 πάνω έναν 120 στην ψήκτρα του cpu και έναν 120 πίσω στο κουτί

η μνήμες μου δεν ξέρω γιατί δουλεύουν χαμηλά πως μπορώ να τις κάνω 1600

θέλω να το ανεβάσω γιατί ανοίγω κάποια προγράμματα που είναι πολύ βαριά και μου ανεβάζει θερμοκρασία και μου κάνει restart

επίσης δεν μπορώ να ανοίξω όλα τα πραγραματα που θέλω μετά από ένα σημείο μου κάνει restart

και μάλλον σκέφτομαι να παω για water cooling

Link to comment
Share on other sites

τα windows χρ pro

θερμοκρασίες πάνω από 55 vatmous

και τα προγγραματα είναι κάποια σχεδιαστικά και ταυτόχρονα ανοίγω και κάνα 2 games

Για αυτά που θέλεις να κάνεις χρειάζεσαι 6GB RAM και Windows ΧΡ 64 bit η Vista 64 bit για να δουλεύει άνετα το μηχάνημα .

Link to comment
Share on other sites

τα windows χρ pro

θερμοκρασίες πάνω από 55 vatmous

και τα προγγραματα είναι κάποια σχεδιαστικά και ταυτόχρονα ανοίγω και κάνα 2 games

nume added 7 Minutes and 9 Seconds later...

ok το τρέχω τώρα

Σε αυτά τα θέματα το να είσαι πιο συγκεκριμένος βοηθάει πάρα πολύ, ενώ το αντίστροφο μπορεί να γίνει εντελώς καταστροφικό άνετα.

Σχεδιαστικά προγράμματα είναι πολύ βασική έννοια... εννοείς κάτι σχετικά έλαφρυ τύπου Google Sketch Up ? Βαρύ τύπου AutoCad, SolidWorks κλπ ?

Και κανά 2 games ? Τι games δηλαδή, γιατί εδώ και αν υπάρχει τρομερή διαφορά...

Το solitaire & minesweeper ?

Το Crysis ?

Αν μιλάς για τα 2 πρώτα δεν χρειάζεσαι παραπάνω RAM ούτε τίποτα, κάτι άλλο απλά παίζει.

Αν μιλάς για το 2ο προφανώς και χρειάζεσαι όχι μόνο RAM αλλά και άλλα Windows & Overclocking στην CPU κλπ...

Link to comment
Share on other sites

τα προγράμματα είναι το autocad το trace load αν το έχεις ακουστά και κάποιο άλλο για κλιματισμούς γνωστης εταιρίας που είναι περίπου σαν το autocad και τα games είναι wow και L2

και από ότι μου είπε ο p_under η μνήμες μου δεν δουλεύουν σαν 1600 πως μπορώ να τις κάνω να δουλέψουν 1600

και η foto απο το linx

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img43.imageshack.us/img43/1738/38472552.th.png' alt='38472552.th.png'>

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το AutoCad ανοιχτό και ταυτόχρονα και τα L2 & WoW με 3GB RAM που είσαι πρέπει να ξεμένει εντελώς το μηχάνημα από RAM και αναγκαστικά γίνεται βαριά χρήση του pagefile ( που χρησιμοποιεί τον σκληρό δίσκο ως "μνήμη RAM" ) με ότι αυτό συνεπάγεται ( στην πράξη πολύ κακή [ αργή ] απόκριση του συστήματως, κολλήματα, καθώς και πιθανότητα τα Windows να σου κλείσουν κάποια εφαρμογή [ application ] ).

Για να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου καλά θα χρειαστεί να πας σε 6GB RAM και κάποιο 64 bit λειτουργικό ( Windows Vista x64, Windows 7 x64 ).

Αν τρέχεις μόνο το autocad πάντως πρέπει να πηγαίνει σφαίρα.

υ.γ. Τις μνήμες και να τις βάλεις στα DDR3-1600 δεν θα κερδίσεις τίποτα πρακτικά δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.