Jump to content



7200.11


Hydrus

Recommended Posts

Να μήν τα πολυλέω άλλο ένα πρόβλημα με τον 7200.11 της Seagate χωρητικότητας 500GB.Το πρόβλημα είναι το εξής:Το bios και τα windows απ το device manager/διαχείρηση συεκυών το αναγνωρίζουν.Επίσης αναγνωρίζεται και από το disk manager/διαχείρηση δίσκων αλλά πρακτικά δέν μπορώ να κάνω τπτ γιατι τον βλέπει ώς 6,8GB και είναι σάν κλειδωμένος και η διαδικασία αναγώρισης σχεδόν κολλάει όλο τον υπολογιστή. Είχε το παλίο bios πάνω του το προβληματικό το SD15 και κατάφερα να του περάσω το καινούριο το SD1A αλλά και πάλι τα ίδια.Απλά θα ήθελα να μου πέι κάποιος που να ξέρει άν είναι το πρόβλημα μέσα στον δίσκο η της πλακέτας και άν θα λυθεί εάν βάλω την πλακέτα απο ένα άλλο ίδιο δίσκο 7200.11 500GB καθότι το data restoration απ ότι βλέπω έχει ταρίφα τα 650€[περιττό να αναφέρω οτι έχω δοκιμάσει πάνω σε 3 μητρικές το δίσκο με όλους τους πιθανούς συνδυασμούς απο το bios και προγράμμα όπως το Get Data Back αλλά τίποτα]

Link to comment
Share on other sites

RMA απευθειας στη Seagate. Αναλαμβανουν αυτοι την ανακτηση για τους δισκους με ελαττωματικο φιρμγουεαρ.(yeah)

http://www.neoseeker.com/news/10075-seagate-rescinds-free-data-recovery-offer-for-faulty-7200-11-drives/

Οσο για την πλακετα, μου εχει τυχει και μενα , 500αρης me sd15, στον οποιο αλλαζοντας την πλακετα με πανομοιοτυπη sd1a frmw συνεχισε να ΜΗΝ λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.