Jump to content



Νέα οθόνη


pontium

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gel [Σήμερα, στις 17:51]

:OT:

Μου είχε κάνει και μένα πολύ μεγάλη εντύπωση η τιμή της EIZO! 150 ευρώ διαφορά!

Έτσι, όταν πήγα στο eshop για να πάρω κάτι ψιλολόγια, με την ευκαιρία τους ρώτησα και για αυτή τη διαφορά τιμής...

Το παιδί που με εξυπηρετούσε παραξενέυτηκε και αυτό για την διαφορά αυτή στην τιμή και μου είπε ότι μπορεί το "computer4u" να κάνει παράλληλη εισαγωγή στις οθόνες οπότε σε περίπτωση που χαλάσει τρέχα γύρευε...

Παρεπιπτώντως, μήπως ξέρει κανείς τί εγγύηση δίνει η EIZO (dead pixels και λοιπά..);

Πάντως προσωπικά αμφιβάλω στο ότι κάνει παράλληλη εισαγωγή!

Στα 499 ευρώ με τέτοιο panel, δεν είναι άσχημη περίπτωση η EIZO! (όχι βέβαια ότι είναι και λίγα..)

το θεμα δεν ειναι να ρωτησεις το eshop αλλα το c4u αν την εχει και ποσο τελικα διοτι η πραγματικη τιμη της ειναι εκει κοντα στου eshop.

Πληροφοριες της αγορας παντως λενε οτι πισω απο το c4u ειναι ο γερμανος που μη θελωντας να βαλει το δικο του ονομα μπροστα κανει πολεμο με διαφορα τερτιπια σε ανταγωνιστες του !

Η Eizo τελος εχει εγγυηση 5 χρονια πανευρωπαικη (αρα καλυπτονται και οι παραλληλες εισαγωγες) ... οσο για 0 pixel αυτο δεν το γνωριζω με ακριβια αλλα μαλλον δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gel [Χθες, στις 17:51]

:OT:

Μου είχε κάνει και μένα πολύ μεγάλη εντύπωση η τιμή της EIZO! 150 ευρώ διαφορά!

Έτσι, όταν πήγα στο eshop για να πάρω κάτι ψιλολόγια, με την ευκαιρία τους ρώτησα και για αυτή τη διαφορά τιμής...

Το παιδί που με εξυπηρετούσε παραξενέυτηκε και αυτό για την διαφορά αυτή στην τιμή και μου είπε ότι μπορεί το "computer4u" να κάνει παράλληλη εισαγωγή στις οθόνες οπότε σε περίπτωση που χαλάσει τρέχα γύρευε...

Παρεπιπτώντως, μήπως ξέρει κανείς τί εγγύηση δίνει η EIZO (dead pixels και λοιπά..);

Πάντως προσωπικά αμφιβάλω στο ότι κάνει παράλληλη εισαγωγή!

Στα 499 ευρώ με τέτοιο panel, δεν είναι άσχημη περίπτωση η EIZO! (όχι βέβαια ότι είναι και λίγα..)

Αυτό το παραμύθι με την εγγύηση πρέπει να σταματήσει. Ρώτησα την αντιπροσωπεία της ΕΙΖΟ στην Ελλαδα με e-mail και μου απαντήσαν ξεκάθαρα, ότι η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκη και ισχύει όπου υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία της ΕΙΖΟ.

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι απ όπου και αν έχεις αγοράσει ΕΙΖΟ, έχεις κάλυψη της εγγύησης σε όλες τις χώρες τις Ευρωπαϊκής Ένωσης στην τοπική αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sa1901 [Σήμερα, στις 03:16]

Αυτό το παραμύθι με την εγγύηση πρέπει να σταματήσει. Ρώτησα την αντιπροσωπεία της ΕΙΖΟ στην Ελλαδα με e-mail και μου απαντήσαν ξεκάθαρα, ότι η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκη και ισχύει όπου υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία της ΕΙΖΟ.

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι απ όπου και αν έχεις αγοράσει ΕΙΖΟ, έχεις κάλυψη της εγγύησης σε όλες τις χώρες τις Ευρωπαϊκής Ένωσης στην τοπική αντιπροσωπεία.

καλημερα σε ολους.

Αυτο ειναι σωστο και το επεσήμανα και εγώ παραπάνω.

Το πρόβλημα βέβαια πάντα παραμένει για εισαγωγές από Ασία και όταν λέμε για παρά-εισαγωγές στην Ελλάδα κυρίως εννοούμε Σιγκαπούρη που ειναι κόμβος διακινησης πολλών επώνυμων προϊοντων.

Εκεί χρειάζεται όντως μια προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάς και τις καινούργιες LG 1750 στο eshop?

εγώ πήρα πρόσφατα μια 1730 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τελικώς οι TFT αξίζουν τα λεφτά τους για τα ματάκια μας. Κοιμάσαι μετά και δε βλέπεις μπλιμπλικια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aiolos [07-03-2005 18:06]

το θεμα δεν ειναι να ρωτησεις το eshop αλλα το c4u αν την εχει και ποσο τελικα διοτι η πραγματικη τιμη της ειναι εκει κοντα στου eshop.

Πληροφοριες της αγορας παντως λενε οτι πισω απο το c4u ειναι ο γερμανος που μη θελωντας να βαλει το δικο του ονομα μπροστα κανει πολεμο με διαφορα τερτιπια σε ανταγωνιστες του !

Η Eizo τελος εχει εγγυηση 5 χρονια πανευρωπαικη (αρα καλυπτονται και οι παραλληλες εισαγωγες) ... οσο για 0 pixel αυτο δεν το γνωριζω με ακριβια αλλα μαλλον δεν εχει.

Το ρώτησα και αυτό. Πράγματι η τιμή της EIZO είναι 499 ευρώ! Τώρα για διαθεσημότητα δεν ξέρω... Πάντως στο site γράφει ότι έχει εγγύηση αντιπροσωπίας.

Αυτό για την πανευρωπαϊκή εγγύηση τί σημαίνει; Θέλω να πώ, εάν σου χαλάσει τί ακρβώς κάνεις και ποία είναι η αντιπροσωπία της EIZO στην Ελλάδα;

Το computer4u το έχει ο πρώην διευθυντής των Multirama! Αφού εαν δείτε μέχρι και το site είναι ίδιο, μόνο τα χρώμματα αλλάζουν..!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ξέρω αν το Computer4u είναι του Multirama ή οποιουδήποτε άλλου πάντως εγώ την πήρα την EIZO μόλις χθές με τελική τιμή 449 & είμαι πολύ ευχαριστημένος & απο την οθόνη αλλά & απο την εξυπηρέτηση.Το μόνο μελανό σημείο στην όλη υπόθεση είναι οτι σήμερα η τιμή της είναι 466,99 & απ'οτι βλέπω θα πέσει κι άλλο αφου μόλις σε 2 μέρες έπεσε 2.Η μάχη μεταξύ Computer4u Vs Eshop καλά κρατεί & οι μόνοι κερδισμένοι φαίνετε να είμαστε εμείς οι καταναλωτές.

:D :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από terlachjohn

Δεν ξέρω αν το Computer4u είναι του Multirama ή οποιουδήποτε άλλου πάντως εγώ την πήρα την EIZO μόλις χθές με τελική τιμή 449 & είμαι πολύ ευχαριστημένος & απο την οθόνη αλλά & απο την εξυπηρέτηση.Το μόνο μελανό σημείο στην όλη υπόθεση είναι οτι σήμερα η τιμή της είναι 466,99 & απ'οτι βλέπω θα πέσει κι άλλο αφου μόλις σε 2 μέρες έπεσε 2.Η μάχη μεταξύ Computer4u Vs Eshop καλά κρατεί & οι μόνοι κερδισμένοι φαίνετε να είμαστε εμείς οι καταναλωτές.

:D :D ;)

Μάλλον θες να πεις 446,99 ευρώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium [22-02-2005 14:53]

Τώρα είμαι στο στάδιο to buy or not to buy......επειδή έχω μια αρχαία crt19" proview και έχει αρχίσει να κάνει κάτι τρελά η tft17" μου πάει κουτί αλλά δεν μπορώ να διαθέσω παραπάνω χρήματα αλλά θέλω να μην κάνει πολύ gosting οταν παίζω σαν να είναι περίπου crt....άσε που χρειάζομαι και χώρο για να φτιάξω w/c στο πισι και γι αυτό δεν παίρνω ξανά crt.....

Πάρε 19'' ή 20'' γιατί εάν πάρεισς μικρότερη θα το μετανιώσεις:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από K.K [16-04-2005 12:36]

Πάρε 19'' ή 20'' γιατί εάν πάρεισς μικρότερη θα το μετανιώσεις:)

Συμφωνώ απόλυτα, προσπάθησε για 19'', η διαφορά στο οπτικό πεδίο ειναι αρκετή και ειναι σαφώς πιο κατάλληλη για 1280 χ 1024 που ειναι η native αναλυση και για τις 2 διαστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.