Jump to content



Συνθεση


antoniomarten

Recommended Posts

Γεια σας,θελω να συνθεσω ενα συστημα φτηνο σε s775 μιας και εχω τον Ε6600

θα χρησιμοποιειται για κατεβαστηρι,εργασιες και πειραματισμους.

Εχω cpu(E6600),vga(geforce 7950gt),case και συσκευες εισοδου-εξοδου

χρειαζομαι μητρικη εως 50

τροφοδοτικο εως 50

σκληρο δισκο ?(δεν γνωριζω τιμες και χαρακτηριστικα)

Link to comment
Share on other sites

DFI UT P45 T3RS (s775, DDR3, P45)

Μπορω να πω οτι η τιμη της ειναι πραγματικα ξεφτιλα για αυτα που προσφερει.

Αν καποιος απο εδω μεσα την εχει ας γραψει περισσοτερα.(μου φενονται υπερβολικα λιγα τα χρηματα και το λεω μηπως εχει βγει μαπα γενικα η μητρικη και γιαυτο κοιτανε να την διωξουν)

Δεν μας ειπες ομως αν εχεις μνημες γιατι αυτη υποστηριζει DDR3.

Link to comment
Share on other sites

DFI UT P45 T3RS (s775, DDR3, P45)

οντως προσφερει αρκετα

Δεν μας ειπες ομως αν εχεις μνημες γιατι αυτη υποστηριζει DDR3.

οχι δεν εχω μνημες(σκεφτομουν να αφαιρεσω απο ενα αλλο pc αλλα το

μετανιωσα) οποτε μπαινουν και οι μνημες στο παιχνιδι και φυσικα προτιμω

ddr3

Link to comment
Share on other sites

Enermax PSU EPR425AWT PRO82+ 425W

16€ ακριβοτερο αλλα πιστευω πως απο θεμα ποιοτητας ειναι μερα με τη νυχτα και μιας το PC προοριζετε για downloading και θα μενει συνεχεια ανοιχτο καλυτερα λιγα χρηματα παραπανω και ενα ποιοτικο PSU.

Τωρα η μητρικη που εβαλα πιστευω πως θα χαραμιζεται στην κυριολεξια για κατεβαστηρι... αλλα με αυτη την τιμη ειναι πραγματικα ευκαιρια και δεν ξερω αν αξιζει για 10€ πχ πιο κατω, να πας σε καποια αλλη με κατωτερο chipset.(P45+ICH10R) εγω θα την εβαζα στο συστημα της υπογραφης σου μαζι με τις ddr3 + την 5850 που μπορεις να κανεις και CF στο μελλον αν το θελησεις και αυτη που εχεις στο κατεβαστηρι :D)

Link to comment
Share on other sites

chipset.(P45+ICH10R) εγω θα την εβαζα στο συστημα της υπογραφης σου μαζι με τις ddr3 + την 5850 που μπορεις να κανεις και CF στο μελλον αν το θελησεις και αυτη που εχεις στο κατεβαστηρι :D)

Σωστο αυτο που λες για την αλλαγη μητρικων απλα τοτε θα πρεπει να αγορασω και δυο*δυο gb ram λογω χρησης απαιτητικων εφαρμογων οποτε το κασε ανεβαινει κατα 50e.Την μητρικη παντως θα την παρω και θα κοιταξω και για μνημες.Για σκληρο αν μπορουσες να με βοηθησεις? Τα αρχεια τα αποθηκευω σε εξωτερικο οποτε δεν χρειαζεται να ειναι και κανας τεραστιος.

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Για σκληρο να σε βοηθησω αλλα: απλα ενα δισκο για το λειτουργικο και 10-20 προγραμματα και τελος?αν ειναι ετσι ενας 160-250gb σου φτανει και σου περισσευει.Βασικα και ενας 80gb φτανει απλα σε σχεση με την τιμη/χωρητικοτητα δεν συμφερουν. :p50€ τα 500gb εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.