Jump to content



Προτασεις για case mod. Help!


unreal

Recommended Posts

hello!

Λοιπον.. πηρα το Thermaltake Soprano απο τον αγαπητο Gr_God. Αφου το PC δεν περνει αλλη αναβαθμηση ειπα να του χωσω και ενα ωραιο mod και να μην το ξαναπειραξω (να δινω τα λεφτα μου πουθενα αλλου τωρα :p)

Σκεφτομουν ολο το mod να ειναι με 2 χρώματα: πορτοκαλι και πρασσινο. (μην ακουσω σχολια για το χρωματα, ως τωρα δεν αρεσουν σε κανεναν! :p )

Αυτα που 8α εχω ειναι: ενας 12αρης μπροστα, ενας 12αρης πισω, ενας 9αρης πανω στη πορτα του κουτιου και ενας 8αρης στην ψυκτρα.

Αυτα να τα παρω UV ή με led? υπαρχουν σε τετεια χρωματα αθορυβοι ανεμιστηρες?που?

Καλωδια SATA, PATA,Molex Splitters και ενα Sleeving (καπως ετσι το λενε) kit για το τροφοδοτκό. Υπαρχουν τετεια σε αυτα τα χρωματα (U/V)?

το πλαισιο εχει κατι laser leds κλπ.. λενε τπτ αυτα?

θελω να παρω και grilies gia tous ανεμιστηρες. τι να παρω? απλες ή UV? εχω σταμπαρει 2 σχηματα... ή αυτο με ενα "U" ή αυτο με εναν εξωγηινο (απο το e-shop τα εχω δει αυτα).

τι να παρω καλύτερα? απλες cold cathode ή να παρω UV ωστε να φωτιζουν ολα τα UV που θα εχω?μηπως και τα 2? αλλα το ενα θα χαλαει το αλλο σωστα?

υπαρχουν UV reactive fans και cables που να φεγκουν πολυ?

βασικά θέλω και να φεγγει γενικώς το κουτι αλλα και να φωσφορίζουν τα πραματα μεσα του.

αλλα αν βαλω και του 2 τυπους λαμπων τοτε τα UV δεν φενονται λογικα. αμα βαλω και δευτερη λαμπα UV και μονο μια απλη?

ολα τα παραπανω εξαρτήματα τα εχω βρει πανω κατω αλλα μερικα δεν τα βρήσκω σε πορτοκαλι...

εσεις τι προτεινετε γενικα?

ευχαριστώ.

φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.