Jump to content



τροφοδοτικο η κατι αλλο?


ALMERAAKE

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.Θα μπω αμεσα στο ψητο γιατι ψιλοκαιγομαι.Εχθες παω να ανοιξω το pc αλλα τιποτα στον οριζοντα νεκρο.Ανοιγω το εργαλειο για να εχω εικονα εκ των εσω.Ανοιγω κλεινω το τροφοδοτικο παταω το power κανει να ξεκινησει αλλα μεχρι εκει.Το επιπλεον στοιχειο ειναι οτι τα usb εχουν ρευμα πραγμα το οποιο δοκιμασα με ενα φωτακι usb.Κινηση πρωτη,πηγα το τροφοδοτικο σε ενα μαγαζι με υπολογιστες καθοτι δεν εχω πολυμετρο και η απαντηση ηταν οτι δινει ταση αλλα ειναι πεσμενο.Αυτα τα στοιχεια εχω και ζητω μια απτηση στο τη μπορει να συμβαινει.Τωρα θα μου πειτε γιατρος διχως εξετασει τον ασθενη κανει διαγνωση,αλλα ελα μου που δεν εμπιστευομαι κανεναν απο τους ειδημονες σε ολα αυτα τα καταστηματα για αυτο ζηταω την βοηθεια σας.Ευχαριστω και συγνωμη αν σας ζαλισα

Link to comment
Share on other sites

Δύο λύσεις:

1. Βρές ένα άλλο τροφοδοτικό και δοκίμασε. Δε χρειάζεται να είναι μεγάλο, βάλε μόνο τη μητρική και δες αν ανοίγει

2. Πάρε ένα tester και δες τι πραγματικά βγάζει το τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το προβλημα οτι δεν εχω αλλο τροφοδοτικο,οσο αφορα το τεστερ ακουγεται καλη ως λυση αλλα και παλι μου ειπαν ηδη οτι το τροφοδοτικο ειναι πεσμενο και οτι μπορει να ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο για το προβλημα μου

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν ηδη οτι το τροφοδοτικο ειναι πεσμενο και οτι μπορει να ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο για το προβλημα μου

Αυτό είναι πολύ αόριστο!:012: Ή πρέπει να το πας σε μαγαζί να σου πουν σίγουρα ή να το τσεκάρεις μόνος σου... Το να κάνουμε υποθέσεις βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το ρισκο και πηρα ενα τροφοδοτικο γιατι εκει ηταν το κολημα ημουν σιγουρος και το θαυμα εγινε λειτουργει εκανα και μια επαναδιαταξη στα καλωδια και ολα οκ,πληροφοριακα το καμενο ηταν tagan 580w και αυτο που πηρα coolermaster silent pro m 600w.Eλπιζω να εκανα καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το ρισκο και πηρα ενα τροφοδοτικο γιατι εκει ηταν το κολημα ημουν σιγουρος και το θαυμα εγινε λειτουργει εκανα και μια επαναδιαταξη στα καλωδια και ολα οκ,πληροφοριακα το καμενο ηταν tagan 580w και αυτο που πηρα coolermaster silent pro m 600w.Eλπιζω να εκανα καλη επιλογη!

Μεγειά! Παρεπιπτόντως τα Tagan είναι λίγο ως πολύ άκυρα, αλλά τώρα που έπαθες, έμαθες κιόλας φαντάζομαι!:033:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αν το PC σβήνει όποτε κάτσει είναι τροδοφοτικό?

Πάντως το μέτρησα με πολύμετρο και δίνει νορμάλ νούμερα η 12αρα και 5άρα.

Επίσης έτρεξα και κάποιο stress test για λίγη ώρα, αλλά τίποτα δεν έγινε.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.