Jump to content



Πρωταρης Σε ο/c Ζητα την πολυτιμη βοηθεια σας !


ahilleas100

Recommended Posts

Γεια χαρα ! Μολις εστησα το καινουργιο pc και δηλα δηλα και εγω θα ηθελα να αρχισω τα πρωτα μου βηματα σε o/c. Ενδιαφερομαι να κανω ο/c σε amd phenom 965 3,4 ειμαι τελειος ασχετος στο τι σημαινουν ολα αυτα στα bios σχετικα με το ο/c το μονο που ξερω ειναι οτι ολα αυτα ελενγχονται απο το ai tweater...η μητρικη μου ειναι η εξης Asus M4A89GTD PRO/USB3 (AM3, DDR3, 890GX, VGA) - Motherboards - plaisio.gr ενω οι μνημες μου ειναι csx diablo 2000hz 2x2gb. Ακουσα οτι ευκολα θα παει ο επεξεργαστης στα 3,8 πειραζοντας μονο το multiplier πολλαπλασιαστη δηλαδη αν θυμαμαι καλα θα ηθελα σε αυτο το thread να χωσετε κανεναν ελληνικο οδηγο για ο/c αλλα και να μου πειτε τι πρεπει ακριβος να πειραξω ωστε να φτασω γυρω στα 3,8 με 3,9 ! Υπενθυμιζω οτι ειμαι αρχαριος για αυτον τον λογω θα ηθελα να μου πειτε τα βασικα που πρεπει να πειραχτουν αλλα και να μου εξηγητε την ορολογια τους στα αγγλικα οπως τα εχει το bios αν ειναι δυνατον ! ΤY εκτων προτερων δεν ξερω σε τι κατηγορια παει και το ανοιξα εδω αν ειναι σε λαθος κατηγορια ας μεταφερθει ! Αν εχει καποιος ετσι φωτω απο bios με βελακια και τα λοιπα ας με καθοδηγησει αφου μια εικονα ισουται με χιλιες λεξεις και μπορω να πω οτι απο τον οδηγο για αρχαριους δεν πολυκαταλαβα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις που θα δεις στη μιτρικη και τι κανει η καθεμια θα κανεις το Οβερκλοκ...αμα θες ετοιματζιδικες απαντησεις βαλε το Multiplier 3-4 παραπανω απο οτι ειναι και εισαι τζετ αμα δε παιζει ανεβασε και vcore 1-2 step ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.