Jump to content



Νοκια 5310


Recommended Posts

Ξεχασα των κωδικο ασφαλιας στο κινιτο μου τον οποιο κ ειχα αλλαξει απο τον κλασικο 12345 κ τωρα δεν μπορω να τον επαναφερω για να μεταφερω τις επαφες μου απο την σιμ στο κινιτο,

αν καποιος ξερει πως να το ξεκλιδωσω χωρις να το παω σε καταστημα και για να μην στελνω μαιλ στιν νοκια ας μου πει παρακαλω σε μυνημα!

Link to comment
Share on other sites

  1. *#0000#: Εμφανίζει την έκδοση λογισμικού της συσκευής
  2. *#7370925538#: Διαγράφει το κωδικό του πορτοφολιού μαζί με τα δεδομένα του
  3. *#2820#: Εμφανίζει τη διεύθυνση του Bluetooth module
  4. *#62209526#: Εμφανίζει τη διεύθυνση MAC του WiFi module
  5. *#06#: Εμφανίζει τον αριθμό IMEI (International Mobile Equipment Identifier)
  6. *#92702689#: Εμφανίζει το life timer
  7. xx#: Γρήγορη πρόσβαση σε επαφή (xx = location number, π.χ.: 17#)
  8. **04*[pin]*[νέο-pin]*[νέο-pin-ξανά]#: Αλλαγή του κωδικού PIN
  9. **042*[pin2]*[νέο-pin2]*[νέο-pin2-ξανά]#: Αλλαγή του κωδικού PIN 2
  10. Soft format (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων): πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7780#.
    (Επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε το κινητό όταν το αγοράσατε. Δεν επηρεάζει τα δεδομένα σας)
  11. Hard format: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «κόκκινο πλήκτρο τερματισμού κλήσης», «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «πλήκτρο κάμερας» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.
    (Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη του κινητού, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης. Ως εκ τούτου κρατήστε πρώτα ένα back-up των σημαντικών σας δεδομένων από τη μνήμη του τηλεφώνου (επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο κλπ). Το format έχει επιτευχθεί εφόσον σας ζητηθεί ημερομηνία και ώρα κατά την εκκίνηση της συσκευής)

AN ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ!!!ΤΑ ΒΑΖΩ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΣΟΙ ΤΑ ΔΟΥΝ!κανε ενα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων!!!(αν δουλευουν)

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝ ΑΡΧΙΚΗ οθονη...νομιζω μπορει να στο λυσει και η εταιρεια κινητης τηλεφωνιας με ΙΜΕΙ,αριθμο συσκεης!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα των κωδικο ασφαλιας στο κινιτο μου τον οποιο κ ειχα αλλαξει απο τον κλασικο 12345 κ τωρα δεν μπορω να τον επαναφερω για να μεταφερω τις επαφες μου απο την σιμ στο κινιτο,

αν καποιος ξερει πως να το ξεκλιδωσω χωρις να το παω σε καταστημα και για να μην στελνω μαιλ στιν νοκια ας μου πει παρακαλω σε μυνημα!

Πάρε ενα backup με το nokia pc suite, κανε μετά ενα restore και περνα τα όλα εκτός απο τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.