Jump to content



knoppix συμβαινει κατι κουφο


steve_m

Recommended Posts

Ενω συνδεομαι κανονικα στο ιντερνετ(επιτελους μετα απο 2 χρονια αναζητησης!) βλεπω δηλαδη το πορτοκαλι φωτακι να αναβοσβηνει στο νετμοντ πραγμα που σημαινει οτι εχω συνδεθει οταν παω να ανοιξω σελιδα απο εναν απο τους τρεις

browsers που εχει το knoppix μου βγαζει το γνωστο windows-like οτι η σελιδα δεν υπαρχει

λες και ειμαι off line παταω πανω αριστερα στον browser και βλεπω οτι ειμαι on line τί συμβαινει και δεν ανοιγουν οι σελιδες?

Link to comment
Share on other sites

το μοντεμ δουλευει διοτι οταν συνδεθω στο λειτουργικο αναβει το πρασινο φωτακι(το ιδιο γινεται και στα windows)

οσον αφορα το μοντεμ σιγουρα ειμαι on line αφου η κληση και η συνδεση γινονται κανονικα οπως και στα windows.

οσον αφορα τα primary και secondary DNS servers του ISP ειτε τα βαλω οπως λεει ο οτενετ ειτε οχι το ιδιο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δράματα τα έχω ζήσει και στο λίνουξ και στα παραθύρια.Στα παραθύρια,τίποτα λιγότερο από την επανεγκατάσταση δεν μπορεί να σε βοηθήσει. Τώρα και στο λίνουν όταν μου είχε συμβεί επανεγκατάσταση έκανα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.