Jump to content



ΑΠΟ 1600 --> 10 TO ΛΕΠΤΟ???????????


stylexpc

Recommended Posts

Αλάνια καλησπέρα τι κάνετε καλά είστε? Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πως μπορώ να μειώσω τις στροφές στο ανεμιστήρα χωρίς πρόγραμμα αλλά μόνο με ηλεκτρονικό τρόπο ποιο σαφής να γίνω θέλω από τις 1600 να πάει στις 10 το ΛΕΠΤΟ ξέρει κανείς πως μπορώ να το κάνω...........

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα κατώτατο όριο, δεν νομίζω να γίνεται, 10 στροφές είναι απίστευτα λίγο (δηλ 1 στροφή σε 6 δευτερόλεπτα), ακόμη και λίγα volt να του δίνεις, π.χ. από 5 σε 4 η 3 κάποια στιγμή σταματάει ακόμη και σε 300rpm.

Link to comment
Share on other sites

βασικά είναι ότι θέλω να χρησιμοποιήσω το ανεμιστηράκι για αλλη χρήση δεν έχω πρόβλημα στον ήχο. αλλα διαπίστωσα πως όταν το κατεβάσω υπερβολικά πχ στις 300 και έχω το ρεύμα στα 3volt μετά από λίγο παύει να λειτουργεί οποτε πιστεύω πως αυτό το μοτεράκι δεν νομίζω να κάνει για τι δουλειά που το θέλω :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.