Jump to content



Επιλογή μεταξύ Canon-Olympus-Nikon


jester7

Recommended Posts

Καλησπέρα,αποφάσισα να αγοράσω μία compact ψηφιακή μηχανή για να αποθανατίζω ως επι τω πλείστων τον γιό μου καθώς και άλλα event τύπου διακοπών κτλ.

Μέχρι στιγμής πέρασαν 2 μηχανές (compact πάντα) απο τα χέρια μου μάρκας Sony.

Δεν μπορώ να πω οτι έμεινα ευχαριστημένος απόλυτα καθώς στη τωρινή έχει κολλήσει ο μηχανικός επιλογέας λειτουργιών και έχει ει κατα πολύ η ποιότητα των εικόνων που τραβάω.....

Αποφάσισα να μεταβώ σε μία εκ των τριών εταιρειών που αναφέρονται στο θέμα του πόστ μου,μόνο και μόνο λόγω προσωπικής άποψης όσον αφορά ποιότητα-απόδοση.

Το budget μου φτάνει μέχρι τα 170-180 Ευρώ maximum.

Καλό θα ήταν η μηχανή να έχει smile recognition και λειτουργία να μην τραβά πρόσωπα με π.χ. κλειστά μάτια.

Το οπτικό ζουμ δεν με πολυαπασχολεί καθώς και megapixel (τι 10,τι 12....).

Θα ήθελα τις προτάσεις σας απο την εμπειρία σας ώστε να με βοηθήσετε να καταλήξω ποια μάρκα να προτησω και αν είναι δυνατό και ποιο μοντέλο.....

Link to comment
Share on other sites

εφοσον θες και hd video πας στο 2ο link απο αυτα που προτεινεις!

δηλ. αυτο

Bεβαια τωρα τελευταια τα 14 ΜP εχουν μπει και στις compact μηχανες κατι που σημαινει

οτι στα 12ΜΡ θα πεσουν οι τιμες. Ισως να περιμενεις λιγο αν δεν σε καιει!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.