Jump to content



μοίρασμα ADSL -> χάλια ping


papatsonis

Recommended Posts

Επτέλους ευτυχής "κάτοχος" adsl μισης μισης με το γειτονα αλλά, ενω ολα σχετικά οκ, και το ping στα παιχνιδια (ειδικά στο CoD που απηυδούσα με πολύ κοσμο , οπου λαγκαρε αισθητα η isdn) είναι αρκετά καλο , δεν μπορουμε ομως με τιποτα να παιζουμε ταυτοχρονα , λαγκαρει απιστευτα ακομη και αν μειώσουμε τα rates σε 12000 για τον καθενα.Δοκιμασαμε με net limiter να βαλουμε "κοφτη" στο καθε pc να μην παιρνει πανω απο το μισο ευρος αλλα και παλι τπτ.Το μοντεμ-ρουτερ ειναι το alcatel 530 και πηγαινει σε ενα παλιο hub 10αρι , και απο εκει παιρνει ο καθεις.Καμια ιδέα μπας και δουμε ασπρη μερα? , υποθετω οτι ειναι θεμα routing αλλα δεν κατεχω τπτ , οποτε οποιος σχετικος ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

384 εχς αλλα δεν βλεπω καποιο προφανη λογο στο "απλα ξεχνα το" , για πες το αναλυτικα.Εδω φιλος πιο παλια επαιζε mε shared isdn cs και ειχε 100 ping , δεν νομιζω οτι δεν επαρκει το bandwidth

Link to comment
Share on other sites

Τι να αναλυσω?

Το εχω δοκιμασει και εγω με 2 pc σε 384/128 συνδεση και το ping ειναι χαλια.

Οταν παιζω μονος το ping κυμενεται γυρω στο 25-35.

Δεν επαρκει ουτε το download ουτε το upload της συνδεσης για 2 pc.

Εξαρτατε βεβαια με ποσο ping εισαι ευχαριστημενος/μπορεις να παιξεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ got it.. , παντως και μονος μου... ουτε στα ονειρα μου 25-35.. π.χ. πριν λιγο επαιζα με 80-120 , με τι isp εισαι και εχεις τοσο καλο ping ? η ειναι κυρια ευθυνη του πΟΤΕ αν θα σερνεται η οχι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από defiant [Σήμερα, στις 01:14]

Τι να αναλυσω?

Το εχω δοκιμασει και εγω με 2 pc σε 384/128 συνδεση και το ping ειναι χαλια.

Οταν παιζω μονος το ping κυμενεται γυρω στο 25-35.

Δεν επαρκει ουτε το download ουτε το upload της συνδεσης για 2 pc.

Εξαρτατε βεβαια με ποσο ping εισαι ευχαριστημενος/μπορεις να παιξεις.

Τρια πισια και 78ping με CS 1.6 το καθενα με 384 ΟΤΕ,μαλλον κατι δεν εκανες καλα...

Και μαλλον του φιλου μας η γραμμη δεν δινει 48 και 12 καθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το δοκιμασα ειχα acn 384 και με 2 υπολογιστες ειχαμε 80 ping και πικαρε στα 100 συνεχεια συνδεμενοι και οι δυο στον ιδιο q3 server.

Ποτε δεν επιασα 48/12 με 384 επεζε στα 37-38 στο dl και στο ul 9-10

Αρχική απάντηση από papatsonis

Οκ got it.. , παντως και μονος μου... ουτε στα ονειρα μου 25-35.. π.χ. πριν λιγο επαιζα με 80-120 , με τι isp εισαι και εχεις τοσο καλο ping ? η ειναι κυρια ευθυνη του πΟΤΕ αν θα σερνεται η οχι

Εχω 25-35 ping με φορθνετ 256 σε ελληνικο server.Παντα παιζει ρολο αν ειναι πιταρiζμενο το dslam και μετα ο isp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.