Jump to content



τροφοδοτικο και καρτα γραφικων


pug_f_e

Recommended Posts

η ερωτηση μου ειναι η εξης..

οταν μια καρτα γραφικων λεει οτι θελει π.χ τροφοδοτικο 500 watt

σημαινει οτι τα 500 πανε εκει και εγω πρεπει να παρω ενα 700αρι π.χ για να καλυψει και τις αναγκες των αλλων κομματιων?

Link to comment
Share on other sites

θέλει κατ' ελάχιστο 500 βατ τροφοδοτικο στο σύστημα. Πρόσεχε όμως γιατί αναφέρεται σε 500 βατ ποιοτικού τροφοδοτικού και όχι σε 500 τροφοδοτικού των 10 ευρώ. Καλό πάντως είναι να έχεις τροφοδοτικό λίγο μεγαλύτετρο π.χ 600 βατ γιατι σε κανένα ζόρι να έχει και λίγο περιθώριο. Και κάτι ακόμα το τροφοδοτικό σου θα πρέπει να έχει τροφοδοσία ειδικά για κάρτα γραφικών. Δηλαδή δεν προτείνεται να τροφοδοτείς την κάρτα με ρεύμα με χρήση ειδικών adaptor απο τα molex τροφοδοσίας των σκληρών δίσκων.

Link to comment
Share on other sites

τι κάρτα και τροφοδοτικό σκέφτεσαι?

ΥΓ επειδή βλέπω ότι ψάχνεσαι για νέο σύστημα άνοιξε ένα θέμα με τις απαιτήσεις σου και τα χρήματα που διαθέτεις για να σε βοηθήσουμε ολοκληρωμένα και όχι αποσματικά

Link to comment
Share on other sites

βασικα ετυχε και τη πηρα γιατι ηταν κλειστη και σε πολυ χαμηλη τιμη.

Δεν ειχα σκοπο να παρω καρτα γραφικων καλη.

Τα εχω "κοψει" τα παιχνιδια εδω και αρκετα χρονια.

αντε να παιξω κανα ραλακι και τετοια φαση

μη φανταστεις τιποτα extreme δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.