Jump to content



Touch screen με IPS panel ?


squid

Recommended Posts

Βρηκα μονο αυτη http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?sku=320-1819&cs=19&c=us&l=en&dgc=CJ&cid=24471&lid=566643&acd=10550055-1727683- αλλα θα χρειαστω 24"

απ'ότι καταλαβα ειναι η πρωτη που βγαινει λογικα θα ακολουθησουν και μεγαλυτερες και απο αλλες εταιριες ? ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Yπαρχει καμμια εξελιξη σε αυτο το θέμα ?

Εξακολουθω να χρειαζομαι μια Touch οθονη με IPS (ή PVA) panel, στις 22-24 ιντσες. 'Η ισως εστω μια ΤΝ που να ειναι ομως καλυτερη απο την Εizo S2202W μου. Υπαρχει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

εχεις περισσοτερες πληροφοριες? απο το googlαρισμα δε βρηκα ακρη. Ανοιγεις την οθονη? (!) τοποθετειται απο επανω και εχεις ολα αυτα τα ασχημα καλωδια και κυκλωματα χυμα ??

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα καποιες πληροφοριες, γενικα εχει παρα πολυ ψαξιμο. Καταρχην βλεπω οτι υπαρχει θεμα με το 16:9. Πρωτη ερευνα δειχνει οτι μαλλον σχεδον ολες οι add-on επιφανειες αφης ειναι 16:10. Επισης μεχρι τις 22'' κατι γινεται απο τιμη (~100). 23" δεν φαινεται να υπαρχουν. και ξαφνικα στις 24" το κοστος πολλαπλασιαζεται (350++). Εχει ακομη ψαξιμο.

Kαι ειναι ενα σωρο τεχνολογιες που δεν εχω ιδεα τι ειναι. Resistive, acoustic, IR, multi-touch, 4-wire, 5-wire, capactitive, και δεν εχω ιδεα τι απολ αυτα ειναι το καταλληλο για αυτο που θελω ....

Εξεταζω και την περιπτωση καποιων VA panel.

Asus ML249H & Liyama X2472HD εχουν το ιδιο VA Panel και βρηκα αυτο το review που λεει οτι εχει απαραδεκτη αποκριση http://www.digitalversus.com/iiyama-prolite-x2472hd-p357_10616_50.html. Αναρωτιεμαι αν ειναι χειροτερη η αποκριση / ghosting απο την Eizo S2202W

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πηρα τελικα το HP ZR24W (αν και αμεσως μετα ηρθε το Dell U2412 σε πολυ καλη τιμη) και καποια στιγμη λιγο αργοτερα θα συνεχισω την ερευνα για την προσθηκη touch panel. Ειχα βρει καποια πραγματακια

Link to comment
Share on other sites

ετρεξα κανα δυο παιχνιδακια & benchmarks σε αναλυση 1680x1050 και εδειχναν τελεια. Δεν το περιμενα οτι σε μικροτερη απο την Native αναλυση δεν θα ειχα προβλημα ποιοτητας απεικονισης. Εχω την εντυπωση (?) οτι αυτο δεν μπορουσα να το κανω με την 22" Eizo μου (ΤΝ). Αν ειναι ετσι δεν χρειαζεται να σκεφτομαι για VGA upgrade

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.