Jump to content



Σκληρός με ethernet για jdownloader και torrent


Recommended Posts

Κάποτε είχα το βασικό πισί 24-7 και κατέβαζε αυτό. Μετά είδα το λογαριασμό ΔΕΗ και έβαλα το παλιό φορητό (mobile athlonXP 2800+)

Μετά , με τη βοήθεια ενός οδηγού από εδώ μέσα, έκανα τρελό undervolt και αρκετό underclock τον ταλαίπωρο αρχαίο μηχανηματάκι και πλέον ήταν και ήσυχο και έκαιγε ακόμη λιγότερο. Επειδή είχε κι όλας μόνο έναν αρχαίο ide 40άρι δίσκο του είχα συνδέσει κι ένα 2.5' εξωτερικό και κατέβαζε ασταμάτητα tera από "τα πάντα όλα"

Το φορητάκι όμως κολλάει πολύ συχνά πλέον και επίσης για ακόμη μεγαλύτερη οικονομία άρχισα να αναρωτιέμαι αν παίζει να βρω

+εξωτερικό σκληρό με ethernet

+που να μπορεί να κατεβάσει αυτόνομα, λινκς από servers (όπως το jdownloader)

+αν μπορεί και torrents ακόμη καλύτερα (να προσφέρουμε και στην κοινότητα).

+αδιαφορώ για το μέγεθος του σκληρού (φυσικά μου αρέσουν τα μεγάλα, αλλά θα αδειάζει τακτικά. Αν είναι 3.5' και μπορώ να βάλω και κάποιον μεγαλύτερο από τον κανονικό του μέσα, τέλεια!)

+Ψάχνω για το πλέον οικονομικό προϊόν, πατημένο από φορτηγό, σκουριασμένο, 10ο χέρι. Δε με νοιάζει. Απλά να δουλεύει και να μην πετάξω χρήματα σε κάτι που δεν έχω ανάγκη.

Τις προτάσεις σας, πληηηηηηηηηηηζζζζζζζζζ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάποτε είχα το βασικό πισί 24-7 και κατέβαζε αυτό. Μετά είδα το λογαριασμό ΔΕΗ και έβαλα το παλιό φορητό (mobile athlonXP 2800+)

Μετά , με τη βοήθεια ενός οδηγού από εδώ μέσα, έκανα τρελό undervolt και αρκετό underclock τον ταλαίπωρο αρχαίο μηχανηματάκι και πλέον ήταν και ήσυχο και έκαιγε ακόμη λιγότερο. Επειδή είχε κι όλας μόνο έναν αρχαίο ide 40άρι δίσκο του είχα συνδέσει κι ένα 2.5' εξωτερικό και κατέβαζε ασταμάτητα tera από "τα πάντα όλα"

Το φορητάκι όμως κολλάει πολύ συχνά πλέον και επίσης για ακόμη μεγαλύτερη οικονομία άρχισα να αναρωτιέμαι αν παίζει να βρω

+εξωτερικό σκληρό με ethernet

+που να μπορεί να κατεβάσει αυτόνομα, λινκς από servers (όπως το jdownloader)

+αν μπορεί και torrents ακόμη καλύτερα (να προσφέρουμε και στην κοινότητα).

+αδιαφορώ για το μέγεθος του σκληρού (φυσικά μου αρέσουν τα μεγάλα, αλλά θα αδειάζει τακτικά. Αν είναι 3.5' και μπορώ να βάλω και κάποιον μεγαλύτερο από τον κανονικό του μέσα, τέλεια!)

+Ψάχνω για το πλέον οικονομικό προϊόν, πατημένο από φορτηγό, σκουριασμένο, 10ο χέρι. Δε με νοιάζει. Απλά να δουλεύει και να μην πετάξω χρήματα σε κάτι που δεν έχω ανάγκη.

Τις προτάσεις σας, πληηηηηηηηηηηζζζζζζζζζ

Τι ακριβως θελεις να κανεις, δεν καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.