Jump to content



Unigine Heaven DX9 & DX11


Recommended Posts

Παιδια προσπαθω να τρεξω το συγκεκριμενο benchmark σε XP η Vista DX9 με μια Ati HD 4670 DDR3. Mεχρι τωρα οτι και να εχω δοκιμασει δεν τα καταφερα, σε καποιες παλιες εγκαταστασεις XP και Vista το bench κολλαει στην πρωτη οθονη μολις το ανοιξω και δεν παει παρακατω.

Σε καινουργια εγκατασταση μολις παω να το τρεξω την πρωτη φορα μου εβγαλε το μηνυμα που βλεπετε στο attachment. Πιστευω οτι ο λογος που δεν τρεχει ειναι σχετικος με το μηνυμα.

Τι δια*λο ειναι η γραμματοσειρα Xirod και απο που πρεπει να την απεγκαταστησω? Πιο προγραμμα θα πρεπει να απεγκαταστησω απο την προσθαφαιρεση προγραμματων για να εγκατασταθει η νεα εκδοση?

Ευχαριστω πολυ.

stealth

post-7559-1442175682,4327_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να τρεξω το Unigine Heaven σε XP DX9 αλλα δεν ξερω πως...tongue.gif

Mεχρι τωρα προσπαθουσα να το τρεξω στο παλιο συστημα μου (A8N32-SLI Deluxe, Opteron 185, Αti HD 4670, 2X1GB DDR400).

Αφου ειδα οτι δεν ετρεχε με τιποτα εβγαλα την καρτα και την εβαλα στο benching rig (Classified 4Way SLI, Core i7 950, 2X1GB DDR3 14400). Eγκατεστησα το benchmark και μολις μου εβγαλε το μηνυμα για την γραμματοσειρα Xirod, χωρις να κλεισω το παραθυρο, πηγα στον Πινακα Ελεγχου>Γραμματοσειρες και εσβησα την Xirod font (ειναι η τελευταια στον φακελο). Μολις την εσβησα του ειπα ok στο μηνυμα και εγκατεστησε την καινουργια εκδοση. Μετα το benchmark ετρεξε μια χαρα. Το ετρεξα και με την 8800GTS 512MB μετα χωρις προβλημα.

Το θεμα ειναι οτι το ιδιο ειχα κανει και στον AMD αλλα δεν ελεγε να τρεξει. Το λειτουργικο ειναι ιδιο και οι drivers ιδιοι. Δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορα εχουν τα δυο συστηματα και στο ενα τρεχει ενω στο αλλο οχι. Το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να παιζει κατι με το chipset της μητρικης του AMD(nForce 4 SLI X16).

Παντως οπως ειδα πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα και δεν εχουν AMD οποτε δεν εχω ιδεα τι παιζει...

stealth

post-7559-1442175682,7023_thumb.jpg

post-7559-1442175682,9608_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.