Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ NETBOOK


plou

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους .... εχω ενα θεματακι...εχω ενα φορητο και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα ενω συνδεεται ασυρματα με το μοντεμ μου μου κανει συνεχεια αποσυνδεσεις ειδικα οταν σερφαρωκαι μετα κανει επαννασυνδεση... ετσι αποφασισα να παρω μια εξωτερρικη ασυρματη καρτα με usb και παλι ομως μου κανει το ιδιο.... ο νους μου πηγε σε ιο αλλα το antivirus δεν μου βρηκε τπτ εχω το avg internet security παει καπου το μυαλο σας???? windows xp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .... εχω ενα θεματακι...εχω ενα φορητο και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα ενω συνδεεται ασυρματα με το μοντεμ μου μου κανει συνεχεια αποσυνδεσεις ειδικα οταν σερφαρωκαι μετα κανει επαννασυνδεση... ετσι αποφασισα να παρω μια εξωτερρικη ασυρματη καρτα με usb και παλι ομως μου κανει το ιδιο.... ο νους μου πηγε σε ιο αλλα το antivirus δεν μου βρηκε τπτ εχω το avg internet security παει καπου το μυαλο σας???? windows xp

Μήπως έχεις πρόβλημα γενικότερα με την γραμμή. Σου κάνει αποσυνδέσεις και με ενσύρματη σύνδεση;

Μπες στο interface του router να τσεκάρεις

Στα πόσα συχρονίζεις;

Αν έχει θόρυβο και απώλειες η γραμμή(snr and attenuation)!

Αν δεν είναι η σύνδεση τσέκαρε

Η γραμμή είναι κλειδωμένη;

Τι πρωτόκολλο χρησιμοποιεί το ρουτερ και ο φορητός(b,g,n);

Link to comment
Share on other sites

1 καταργησε την ασυρματη και ξανα καντην εγκατασταση

2 αλλαξε ssid kai κωδικο

3ος τροπος και καλυτερος φορματ

εχω παρατηρησει οτι στα vista kai 7 κολανε η ασυρματες στα λαπτοπ οτι και να κανεις ειναι προσωρινο η μονη λυση ειναι φορματ

ειδικα στα 32βιτ

Link to comment
Share on other sites

όταν λες ότι σου κάνει αποσύνδεση , ενοεις η ασύρματη σύνδεση μεταξύ laptop-modem και όχι οτι αποσυνδέεται το ασύρματο modem-router απο την γραμη dsl.Άμα έχεις δοκιμάσει ολα τα άλλα κανε απεγκατάσταση το avg internet security, έχω δει πολλά κουλά να συμβαίνουν με αυτό το antivirus!!!.Ακομα δες αν η στάθμη του σήματος ειναι σε κάλο επίπεδο στο σημειο που βρίσκεσθε με το laptop.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.