Jump to content



Προβλημα με σκληρό !!


Konstantinosdj

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Εχω το εξης προβλημα.Ξαφνικά απο τη μια στιγμη στην αλλη ,δεν εμφανιζεται ενας σκληρος δίσκος που εχω για backup.Δεν ειχα κανει καμμια αλλαγη.Θα εκτιμουσα καθε βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Οκ , καταρχας να ξεκαθαρίσουμε αν προκειται για εσωτερικό ή usb εξωτερικό. Αν πρόκειται για το δεύτερο μάλλον τα πράγματα είναι καλύτερα καθως το πιο πιθανό ειναι να έχει καει το τροφοδοτικό ή το usb οπότε (αν δεν ειναι σε εγγυηση) ανοίγεις το κουτί , βγάζει το δίσκο , το βάζεις πάνω στο sata και βλέπεις αν δουλευει.

Αν ειναι εσωτερικός , τότε 2 πράγματα για αρχή , αλλάζεις την τροφοδοσία και αλλάζεις και το καλώδιο δεδομένων με άλλη θέση ή ακόμα καλύτερα σε άλλο υπολογιστή. Αν και εκει δεν σου παίξει τότε μάλλον ο δίσκος παρέδωσε πνεύμα , ειδικά αν σου κάνει και θόρυβο ή αν ζεσταίνεται υπερβολικα.

Επίσης δες αν το βλέπεις στο BIOS ή στο Disk Management ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κι εγω εχω ενα παρομοιο προβλημα.Με εξωτερικο δισκο usb WD. Μου επεσε απο υψος περιπου 10cm και μετα απο 2-3 ημερες δεν το εβλεπα. Στο devices manager τον βλεπει κανονικα.Τι μπορει να εγινε?Ευχαριστω

Παρατηρησα και κατι αλλο μωλις τωρα.Οταν το κραταω στα χερια μου ακουω ενα κλικ κλικ απο μεσα για περιπου 1 λεπτο και μετα σταματαει.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεψαξα στο forum μηπως κι εχει ξανααπαντηθει και γιαυτο δεν πηρα καμια απαντηση αλλα δεν βρηκα κατι που να λεινει το προβλημα μου. Κι απο οτι καταλαβα μαλλον πρεπει να παρω καινουριο ε? Κι οτι ειχα μεσα.... παει. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.