Jump to content



Βάψιμο κουτιού


Lovermanah

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

Σύμφωνα και με τον τίτλο, θέλω να βάψω το κουτί μου. Έχω σκοπό να το κάνω με πιστόλι ψεκασμού. Το πρόβλημά μου όμως είναι ότι δεν ξέρω τι χρώμα θα βάλω μέσα! Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να με ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν πρόκειται για μεταλικό κουτί τότε το ίδιο χρώμα που χρησιμοποιείτια και για οχήματα. Αν δεν θες να μπλέξεις με αναλογίες τότε μπορείς να το παραγγείλεις έτοιμο σε σπραίυ με περίπου 8-9 ευρώ έτοιμο σε αναλογα χρωματοπωλεία. Απλά απο την στιμή που θα το παραγγείλεις θα πρέπει να το καταναλώσεις σε 2-3 μέρες ή να το έχεις στο ψυγείο για παραππανω για να μην μπουκώσει η βαλβίδα....

Για καλύτερ ααποτελέσματα θα πρέπει να κάνεις και την αντίστοιχη προετοιμασία, τρίψιμο , στοκαρισμα ,αστάρωμα ,τριψιμο , βάψιμο & μπαφάρισμα. Για καλύτερο γυαλισμα διαλέγεις χρώμα διπλή ή και τριπής στρώσης.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.