Jump to content



Πρόβλημα με τις γραμματοσειρές


H.A.Balafoutre

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα όταν απαντάω στα ελληνικά στα forum.

δημιούργησα αυτό το θέμα διότι έχει εδώ και 1 εβδομάδα που δεν μπορώ να απαντήσω στα ελληνικά στα forum.

Παραθέτω παρακάτω τα σύμβολα που εμφανίζοντε για κάθε αγγλικό γράμμα όταν το γυρίζω στα ελληνικά.

Το κείμενο στα ελληνικά το έγραψα στο Wordpad (και είναι κούραση κάθε φορά copy-paste).Πιο συνδιασμό πλήκτρων πάτησα και έκανα αυτήν την πατάτα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Q W E R T Y U I O P

; Β ‘ € ₯ _

A S D F G H J K L

£ ¦

Z X C V B N M

§ ¨ ©

Αυτά είναι με τα κεφαλαία on

και αυτά με τα κεφαλαία off.

q w e r t y u i o p

; Β ΅ Α Δ Ε Έ Ή Ώ ΐ

a s d f g h j k l

± Γ ΄ Ζ ³ · Ύ Ί »

z x c v b n m

Ά Η Θ Ι ² ½ Ό

Αυτό το παθαίνω μόνον όταν γράφω στο TheLab ή οπουδήποτε αλλού στο internet στα ελληνικά κατά τα άλλα, word, excel κ.τ.λ. όλα κανονικά στα ελληνικά. Τα windowsXP pro είναι default ελληνικά και γνήσια.

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Explorer _έχω.

Αλλά μια χαρά ήταν πρίν μια εβδομάδα. Σε κάποια φάση πάτησα κάποια πλήκτρα μαζί και έγινε η πατάτα. Ctrl ή Alt ή Tab ή κάποια από όλα αυτά τελος πάντων. Πραγματικά πολύ σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα (αλλά και άλλους) είχε παρουσιάσει πρόβλημα το championship manager 2004

Σε μερικά προγράμματα πχ mathcad έβγαζε τα ίδια σύμβολα με αυτά που σου βγάζει.

Εάν το έχεις το chm2004 κάντο uninstall και δες τα fonts σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ πρέπει να φταίει η ταυτόχρονη πιεση, από λάθος, κάποιων πλήκτρων μαζι. Πώς πατάς ταυτόχρονα Shift+Alt για να αλλάξει η γλώσσα έγώ πρέπει να πάτησα και κάποιο άλλο μαζί και έγινε το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από defiant [03-03-2005 19:57]

Ποιες και ποσες γλωσσες εχεις βαλει να αλλαζουν με ALT-SHIFT?Ποια εχεις default?

Τι regional options εχεις βαλει??

Αγγλικά και ελληνικά μόνον, τα default ρε παιδιά τι να πω τα έχω παίξει διότι τώρα που γράφω, γράφω κατευθείαν στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ:blink: :blink: :blink: :blink: :confused: :confused: :confused:

Τι να πω ρε παιδιά, ευχαριστώ για τον κόπο που κάνατε να με βοηθήσετε αλλά χωρίς να κάνω κάτι όλα γύρισαν στα νορμάλ. Τι να πω. Μήπως μας :p :P :p τα παράθυρα?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.