Jump to content



Azureus,ports,προβλήματα...


asxetos1416003198

Recommended Posts

Θέλω να ασχοληθώ με κατέβασμα αρχείων μέσω torrents και έτσι εγκατέστησα το Azureus. Όταν πάω να κατεβάσω οτιδήποτε, βγαίνει το γνωστό κίτρινο προσωπάκι (όχι που δε θα έβγαινε) και λέει για NAT problem. Έχω σύνδεση μέσω LAN και το κακό είναι ότι δεν έχω δικαίωμα πρόσβασης στο router. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια ports είναι συνήθως ανοιχτά και αν μπορώ να ρυθμίσω το Azureus ή κάποιο άλλο πρόγραμμα να κατεβάζει από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπαίνω από πανεπιστήμιο. Πώς μπορώ να δω ποιά ακριβώς ports είναι ανοιχτά; Ρώτησα και μου είπαν πως δεν θα ανοίξουν επιπλέον portsboo2ox.gif. Για αυτό λέω αν γίνεται να ρυθμίσω το Azureus να κατεβάζει από τα ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το nmap πας start->run γραφεις cmd πας στο dir που εχεις το nmap και γραφεις

nmap -vv -sS και την IP του ρουτερ και περιμενεις.

Γιατι δεν ρωτας καλυτερα τον admin ποια ειναι ανοιχτα?

Στο Azureus μπορεις να βαλεις οποια port θελεις πηγαινωντας View->Configuration->Server

εκει που λεει incoming TCP listen port.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.