Jump to content



Κουφο πρόβλημα ,κουφή λύση με random αναματα του pc


Recommended Posts

Λοιπόν ,δεν έχω κάποιο πρόβλημα πια,το αναφέρω σαν κουφο μπας και βοηθηθεί κάποιος μελλοντικά .

Έχω φτιάξει για την κόρη μου ένα pcακι ,asrock b85 μitx ,pentium ,4gb ram .

Ξαφνικά άρχισε να ανάβει μονό του (!) .

Τι bios να ψάχνω μην ειχα ξεχάσει το ξεκίνημα από lan ,τι να ψάχνω σε προγραμματισμένες εργασίες , για ιούς ,τίποτα ,ολα κομπλέ .

Πάει ,λέω ,την κάτσαμε ,θα τρέχω τωρα τη μητρική για rma ,ένα μήνα περα δώθε ,η μικρή θα πάθει στερητικά και θα μου κάνει τα αντερα κοκορέτσι στον ύπνο μου.

Βλέπω κατι αναβαθμίσεις για τα win 8.1 που έχει ,λέω δε γ@μι*** ,μιας και το έπιασα ας το βάλω να κάνει και τα update .

Και σταμάτησαν τα restart ! ( μάλλον τα άκυρα start )

Για λίγο άρχισα να σκέφτομαι τι μπορεί να ήταν ,αλλά η μακρόχρονη εμπειρία μου στα pc με έχει διδάξει να μην μπλεκομαι με τα πίτουρα γιατί οι κότες καραδοκουν.

Το άφησα ως έχει και πήγα ήσυχος ,χωρίς μουρμούρα ,για ύπνο.

Κατέβασε επίσης και τους καινούργιους ρουφιανους της Microsoft ,αλλά ήμουν τόσο ευχαριστημένος με την καταπληκτική δουλειά μου ,που το άφησα για άλλη ωρα το σβήσιμό τους, που θα έχω όρεξη .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.