Jump to content



POV 6800 ULTRA PCX


def

Recommended Posts

παιδια λεει αυτη η καρτα απο επιδοσεις; επισεις εχει δυνατοτητες για overc............και αν ναι δωστε μου νουμερα ποσο παει για πυρινα και ποσο για μνημη.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

H συγκεκριμένη εταιρία είναι πολύ κοντά με την Nvidia, εξού και το γεγονός ότι είναι η μόνη εταιρία που έχει geforce 6800U pci-express στην ευρώπη.Ο πυρήνας της είναι χρονισμένος στα 425ΜΗΖ default και έχει την ψύκτρα της μαμάς Nvidia.Για υπερχρονισμό κάθε κάρτα έχει τις δικές της αντοχές.Εαν είσαι του τύπου "αγοράζω κάθε 2-3 χρόνια" σίγουρα αξίζει η αγορά της λόγο HDR, SM 3.0 και SLI.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

H συγκεκριμένη εταιρία είναι πολύ κοντά με την Nvidia, εξού και το γεγονός ότι είναι η μόνη εταιρία που έχει geforce 6800U pci-express στην ευρώπη

χθες εμφανίστηκαν και Prolink 6800U PCX μέχρι και στα μέρη μας.... (και φυσικά σε πολύ χαμηλότερη τιμή)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 17:48]

χθες εμφανίστηκαν και Prolink 6800U PCX μέχρι και στα μέρη μας.... (και φυσικά σε πολύ χαμηλότερη τιμή)

Spc, ρίξε μου ένα pm για το θέμα.Ετσι για λόγους ενημέρωσης:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από snaptin [02-03-2005 16:27]

οσο και να λεει η καρτα 500ευρα χωρις φπα ειναι πολλα (τουλαχιστον για τη δικη μου τσεπη!) τη στιγμη που με λιγοτερα παιρνεις χ850χτ

Εαν περιμενεις λιγο και ερθουν και αλλα μοντελα απο αλλες εταιριες θα πεσουν κατα πολυ και οι τιμες.Πολυ καλη η χ850χτ αλλα απο SLI?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δημιουργηθηκε μεγαλο προβλημα στην καρτα μου.καθως ανοιξα τον υπολογιστη αρχισε η οθονη να δειχνει διαφορες γραμμες με χρωματα,στην αρχη στα win τα δειχνει ξεθοριασμενα και το εξαπολικο για την τροφοδοσια μου το στειλανε ελλατοματικο με ενα καλοδιο να ειναι βγαλμενο. λετε να καηκε; επισης μου δειχνει τετραγωνακια τετραγωνακια χρωματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

παιδια δημιουργηθηκε μεγαλο προβλημα στην καρτα μου.καθως ανοιξα τον υπολογιστη αρχισε η οθονη να δειχνει διαφορες γραμμες με χρωματα,στην αρχη στα win τα δειχνει ξεθοριασμενα και το εξαπολικο για την τροφοδοσια μου το στειλανε ελλατοματικο με ενα καλοδιο να ειναι βγαλμενο. λετε να καηκε; επισης μου δειχνει τετραγωνακια τετραγωνακια χρωματιστα.

Αυτα ειναι τα λεγομενα artifacts νομιζω...ποσο κλοκαρισμενη ειναι? Κατεβασε τις συχνοτητες(default καλυτερα) κ δες αν στο κανει παλι...

Ε δεν θα εχει 1-2 χρονια εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.