Jump to content



Recommended Posts

Έχει κάποιος γνώμη γι αυτό; R-Horse 7380.Κινέζικο μηχανικό με 47 ευρώ από Ελλάδα.Χωρίς φωτάκια και λοιπές καγκουριές,αλλά μινιμαλίστικο,πολύ απλό και όμορφο(το έχω δει στην πραγματικότητα,και το έχω επεξεργαστεί λίγο μόνο).Αναφέρεται ότι φοράει cherry mx clear όπως φαίνεται και στο 

 ,αν και εγώ πιστεύω ότι είναι κλώνοι.Με πολύ ωραίο ήχο πάντως.Στο 
. Α! Είναι και αδιάβροχο!!!!! Σκέφτομαι να χτυπήσω ένα για back up του trigger.Ειδικά το κόκκινο με τα μαύρα keycaps είναι πολύ μ@νάρα! Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Στο κόκκινο που έβαλες, γράφει κάποιος από κάτω "καλά, αλλά όχι σαν τα Cherry MX", οπότε μάλλον δε φοράει αυτά.

Τώρα για 47€, αν μείνει εκεί με μεταφορικά, είναι μια χαρά για δεύτερο/δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι κλώνοι αλλά λίγο που το έπιασα στα χέρια μου έχουν πολύ καλή αίσθηση,(λίγο πιο σκληροί από το trigger που έχω με black switch)και ο ήχος τους ωραίος!!!! Λέω να το παραγγείλω για δεύτερο.

edit :Πήρα τηλέφωνο.+5,00 ευρώ μεταφορικά και αντικαταβολή, σύνολο 52,00 ευρώ.Αρχίζω να το σκέφτομαι.....

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις στο νου σου ότι μερικά κινέζικα έχουν βγει με ψεύτικους διακόπτες. Τα switches δεν είναι τίποτα παραπάνω από "stems" που πατάνε σε μεμβράνη.

 

Δε λέω ότι αυτό είναι τέτοιο, απλά ψάχτο λίγο περισσότερο, γιατί στα ίδια λεφτά (~55ε) παίρνεις στανταρ κανονικό κινέζικο μηχανικό από ebay.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο βρήκα τελικά ότι είναι semi mechanical.Δηλαδή μίξη μηχανικού με ελατήριο και μεμβράνης.Εδώ και εδώ. Μετράει από εμφάνιση και  ο ήχος και η αίσθηση των πλήκτρων μπορεί να ξεγελάσει και εκείνους που δουλεύουν χρόνια μηχανικά(για λίγο που πέρασε από τα χέρια μου δεν το κατάλαβα).Άσε που είναι και αδιάβροχο.Το βάζεις κάτω από την βρύση και το ξεπλένεις. Το θέμα είναι κατά πόσο αξίζει τα χρήματά του.Πάντως είναι ότι πρέπει γι αυτούς που το θέλουν για πουλ μουρ και καλά μηχανικό με λίγα χρήματα. :p

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.