Jump to content



Robolinux, ειναι με πληρωμη;


Cipioner

Recommended Posts

Προσπαθω εδω και 2 ημερες να κατεβασω το robolinux και ενω κατεβαζω απο εδω μου αναφερει μονο το livecd, και οχι install, οταν bootαρω, και παταω το installer, με βγαζει αλλη σε ιστοσελιδα εδω και τελικα ακρη δεν βγαζω.

Μετα απο πολυ ψαξιμο, διαβασα στο distrowatch οτι χρεωνει καποιο ποσο για το αρχειο install, αλλα απο κατω αναφερει δωρεαν, ξερει κανεις τι παιζει;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω δεν είναι free η έκδοση για το install. Αν πας στο http://www.robolinux.org/downloads/και clickάρεις σε οποιοδήποτε option σε πάει σε άλλη σελίδα που αναφέρει

 

ATTENTION! Free Live download iso's cannot be used to install a Robolinux operating system. They are Live Trials.
 

Please note: After you have completed your Paypal payment to sign up as a ROSSF Premium Member you will be redirected to the download servers webpage.

When you join the Robolinux Open Source Software Foundation as a Premium Team Member you will be helping to improve the software you are using for free. Imagine how much better your Linux applications will be thanks to you!

 

 

Κοινώς πρέπει να εγγραφείς σαν ROSSF Premium member πληρώνοντας και μετά να κατεβάσεις την διανομή με την επιλογή για install.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω δεν είναι free η έκδοση για το install. Αν πας στο http://www.robolinux.org/downloads/και clickάρεις σε οποιοδήποτε option σε πάει σε άλλη σελίδα που αναφέρει

 

 

Κοινώς πρέπει να εγγραφείς σαν ROSSF Premium member πληρώνοντας και μετά να κατεβάσεις την διανομή με την επιλογή για install.

 

Nαι, τελικα το βρηκα και εγω, μετα απο παρα πολυ ψαξιμο, παντως φαινετε οτι εχουνε κανει πολυ καλη δουλεια απο τα live cd που κατεβασα, επισης αναφερουνε οτι πρεπει να πληρωσεις 1$ για καθε αναβαθμιση και οτι βγαζουνε 12 αναβαθμισεις το χρονο http://postimg.org/image/b25lc7zud/και οτι θα τις πληρωνεις αν δεν δεν γινεις μελος, αν ομως δεν γινεις μελος δεν μπορεις να κατεβασεις κιολας, σαν να μην μας τα λενε καλα. Απ'οτι φαινετε καθε φορα που θα βγαζουνε αναβαθμιση, θα πρεπει πριν...να περνας απο ταμειο :p

Σε τι κόσμο έφερα το παιδί μου;;;!!!

Δίνουν δωρεάν τα Windows και πρέπει να πληρώνεις για το Linux  :o

Χαχαχα, πρωτος

Link to comment
Share on other sites

To fee των 2 δολαρίων είναι για ένα χρόνο. Μέσα σε αυτό τον ένα χρόνο θα πάρεις όλα τα updates δωρεάν για αυτό και αναφέρει και το 10$ save. Μετά το τέλος του ενός χρόνου θα πρέπει ή να ξαναπληρώσεις για membership ή να πληρώνεις για το κάθε update ξεχωριστά. Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα αν εγω θελω να κατεβασω ενα install cd χωρις να πληρωσω, υποτιθεται θα πρεπει να πληρωνεις τις αναβαθμισεις που βγαζουνε, αρα, γιατι σε υποχρεωνουνε να πληρωσεις και λενε οτι θα γλυτωνεις τα λεφτα απο τις αναβαθμισεις, ας δινανε δωρεαν το installer και να σε χρεωνανε καθε μηνα, μετην δικη τους λογικη, εκτος αν το λενε παραπλανητικα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπορείς να κατεβάσεις install cd χωρίς να πληρώσεις. Αυτές οι εκδόσεις είναι available μόνο σε ROSSF Premium members.

 

Πρέπει να γίνεις τουλάχιστον μια φορά και για ένα χρόνο ROSSF Premium member. Τώρα μετά την λήξη του membership τι γίνεται δεν έχω ιδέα.

Μπορείς να εγκαταστήσεις ακόμα την έκδοση που κατέβασες ή σου ζητάει υποχρεωτικά αναβάθμιση στην τελευταία οπότε πρέπει να ξαναπληρώσεις?.

 

Προσωπικά δεν βλέπω κάποιο λόγο να προτιμήσεις μια τέτοια διανομή.

Link to comment
Share on other sites

Tα live cd που κατεβασα, (oπως ανεφερα παραπανω) εχουνε μονο την επιλογη live και ειναι μονο για δοκιμη, οταν πατας install σε παει εδω  δεν σου δινει την δυνατοτητα να το εγκαταστησεις το αναφερει εδω http://postimg.org/image/raof9lwzd/

Οσο για την συγκεκριμενη διανομη, δοκιμαστικα θα την εβαζα σε virtual

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.