Jump to content



Απενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος Windows 10


Recommended Posts

Καλησπερα.
Θελω να απενεργοποιησω την οθονη κλειδωματος σε win10 αλλα
δεν τα καταφερνω.. Εψαξα λιγο στο ιντερνετ αλλα οτι κ αν βρισκω
δεν δουευει.. Γνωριζει καποιος καποιον τροπο? Επισης θα ηθελα να απενεργοποιησω
κ το μειλ μου (να μην ειμαι συνδεδεμενος εννοω). Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιηση lock screen = Δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας => Display Settings => Power and Sleep => Εδω κανεις τα "μαγικα" σου ;)

 

Για να απενεργοποιησης το email σου απλα διεγραψε τον λογαριασμο σου => All Apps => Mail 

Χρησιμοποιησε καλυτερα το Outlook για να διαχειριζεσαι το email σου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απενεργοποιηση lock screen = Δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας => Display Settings => Power and Sleep => Εδω κανεις τα "μαγικα" σου ;)

 

Για να απενεργοποιησης το email σου απλα διεγραψε τον λογαριασμο σου => All Apps => Mail 

Χρησιμοποιησε καλυτερα το Outlook για να διαχειριζεσαι το email σου.

εβαλα και εγω σημερα τα windows 10 στο pc και δυστηχως περασα το e-mail που εχω στο hotmail.

 

Θελω κατα την εκκινηση του υπολογιστη να με πεταει κατευθειαν στην επιφανεια εργασιας και οχι να ζηταει το κωδικο απο το e-mail. εκανα αυτο που λες παρα πανω αλλα δεν εβγαλα ακρη. Καμια ιδεα; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εβαλα και εγω σημερα τα windows 10 στο pc και δυστηχως περασα το e-mail που εχω στο hotmail.

 

Θελω κατα την εκκινηση του υπολογιστη να με πεταει κατευθειαν στην επιφανεια εργασιας και οχι να ζηταει το κωδικο απο το e-mail. εκανα αυτο που λες παρα πανω αλλα δεν εβγαλα ακρη. Καμια ιδεα; :hmm:

ψαξε για οτο λογκιν στα 10 ρια ι δες εδω..... http://www.intowindows.com/how-to-automatically-login-in-windows-10/ λεει πως το κανεις

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση, για να υπάρχει  -λέμε τώρα- μια μορφή ασφάλειας και να μη χρησιμοποιεί το pc όποιος να\ναι, είναι να βάλετε να σας ζητάει PIN στη θέση του κωδικού του mail...

Το αναφέρω στη περίπτωση που δεν το γνωρίζατε.  :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.