Jump to content



2xgtx970 vs 1x980ti


Recommended Posts

Οτι λεει ο τιτλος για 1080@144. Τι πιστευετε οτι ειναι πιο αποδοτικο? Εχετε υποψη κιολας οτι δεν τα κραταω επ απειρον τα parts... Πριν ληξει εγγυηση φευγουν κ με διαφορα μπαινουν αλλα... 970 εχω ηδη μια...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

1x980ti

Πολύ περισσότερη vram και ενιαία, δεν θα σε απασχολήσει ποτέ το sli scaling ή όποιο άλλο πρόβλημα μπορεί να προκύψει σε multygpu.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ο κατάλληλος να σου απαντησω σε αυτο. 

 

Λοιπον εαν πας σε SLI θα παρεις monitor με GSYNC. Εαν πας σε 980ti το GSYNC ειναι άχρηστο εφοσον πας 144hz.

Επαιξα προσφατα και εξέτασα τα πάντα σε ASUS ROG 144HZ 1440P με SLI και single 980ti

 

Λοιπον σε απόλυτες επιδόσεις, το SLI που ειχα στα 1.450mhz/7.800mhz ειναι 15% πιο γρήγορο απο 980Ti στα 1.450/7.800

 

Εγω θα σου ελεγα πάρε 980Ti και μην πάρεις Monitor με GSYNC (γιατι κοστολογειται ενα 150αρι πανω).

 

Πουλησα το SLI που ειχα, με σκοπο να παρω την 980Ti και το EIZO IPS 1440p 144hz (χωρις gsync) που ερχεται τον Δεκεμβριο.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πυρηνα χτυπαει ανετα 1550+. Μνημες εξαρταται το κομματι. Οι δικες μου φτανουν 2000.

 

Αυτα για κανα bench-ακι.

 

99% δουλευει default. Πολυ δυναμη η καρτα και για μενα δεν εχει νοημα το OC για gaming

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αμα παιζει 1450Mhz σε ολα χωρις κολλήματα με μνημες 7.800Mhz, αυτο ειναι ενα γεμάτο 10% καθαρης απόδοσης επιπλέον για την G1. 

 

Γενικα για σταθεροτητα απο games σας προτείνω far cry 4 κανενα 30 λεπτο και project cars (βροχη) αγωνα 30 γυρους στο auto pilot.

 

Ειδικα το project cars (βαλτε βροχη και ολα τερμα) τουλαχιστον στην δικια μου με βαση το gpuz εχει κατα +8-10% το μεγαλυτερο power consumption απο οποιοδηποτε μετροπρογραμμα.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.