Jump to content



Neo pc


Captain

Recommended Posts

Nτάξει ναι μεν αλλά...αλλά αυτό δεν ισχύει πάντα...Προφανώς όλοι ξέρεται οτι σε όλες τις κάρτες δεν χρησιμπούνται οι ίδιες μνήμες...

Ναι μπορεί να έχει τον ίδιο πυρήνα αλλά μπορεί να μην χρησιμοποιεί ο κάθε κατασκευαστής τις ίδιες μνήμες...

Σωστο και αυτο.

Αλλα δεν κλοκαρουν ολοι τις καρτες τους...και δεν προσδοκουν ολοι Samsung τσιπακια..:D:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Nτάξει ναι μεν αλλά...αλλά αυτό δεν ισχύει πάντα...Προφανώς όλοι ξέρεται οτι σε όλες τις κάρτες δεν χρησιμπούνται οι ίδιες μνήμες...

Ναι μπορεί να έχει τον ίδιο πυρήνα αλλά μπορεί να μην χρησιμοποιεί ο κάθε κατασκευαστής τις ίδιες μνήμες...

Πάντως για τέτοιου μεγέθους κάρτα όλες οι υλοποιήσεις είναι ίδιες.Μιλάω για ΥΛΟΠΟΙΗΣΕΙΣ και όχι για τα ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΑ τους.

Ακριβως αυτο το προβλημα εχει η msi 8800gt-OC. Δυστυχως την εχω παρει απο τον Ιανουαριο την συγκεκριμενη μιας και τοτε δεν το ηξερα και δεν ανεβαινει με την καμια... Νομιζω το ειχε αναφερει και καποιος αλλος στο forum. Σκεφτειτε οτι την εχω σε νερο και ανεβαινει μεχρι 702/1010... Οσο ακριβως την πηγαινα και με την stock ψυχτρα.

Βεβαια Captain αν δεν σε ενδιαφερει να την ανεβασεις στο θεο, ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Αν τωρα δεν σου εχουν δωσει την OC edition δεν ξερω τι λενε οι μνημες της αλλα υποθετω οτι θα ειναι οι ιδιες

Εdit: Τωρα ειδα οτι ειχες παραγγειλει την 8800GT με το 1gb μνημη. Εγω ειχα παρει την 512. Η msi που σου εδωσαν ποσο εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο το προβλημα εχει η msi 8800gt-OC. Δυστυχως την εχω παρει απο τον Ιανουαριο την συγκεκριμενη μιας και τοτε δεν το ηξερα και δεν ανεβαινει με την καμια... Νομιζω το ειχε αναφερει και καποιος αλλος στο forum. Σκεφτειτε οτι την εχω σε νερο και ανεβαινει μεχρι 702/1010... Οσο ακριβως την πηγαινα και με την stock ψυχτρα.

Βεβαια Captain αν δεν σε ενδιαφερει να την ανεβασεις στο θεο, ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Αν τωρα δεν σου εχουν δωσει την OC edition δεν ξερω τι λενε οι μνημες της αλλα υποθετω οτι θα ειναι οι ιδιες

Εdit: Τωρα ειδα οτι ειχες παραγγειλει την 8800GT με το 1gb μνημη. Εγω ειχα παρει την 512. Η msi που σου εδωσαν ποσο εχει?

195e

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Πολυ καλες επιλογες ολα οσα διαλεξες! Για τα temps μονο ανησυχω.. Μοιαζουν αρκετα τα pc μας οπως βλεπεις και στην sig μου και γι'αυτο το λεω

Και τα καλωδια πολυ καλα μαζεμενα. Βαλε και κανεναν ανεμιστηρα με led να δειξει το κουτι.

Υ.Γ: Μονο τα δικα μου καλωδια ειναι κοντα ρε γμτ???:brutal014:

Link to comment
Share on other sites

Διαλέγεις και παίρνεις ;)

σου βάζο 2 set νάχεις και για τα musfet;)

2x http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806153

or

2x http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700464

Τα δεύτερα προφανώς..;)

Ωραίο το κουτάκι σου Κapetanios..:D

Άψογο θα έλεγα.:p

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Πολυ καλες επιλογες ολα οσα διαλεξες! Για τα temps μονο ανησυχω.. Μοιαζουν αρκετα τα pc μας οπως βλεπεις και στην sig μου και γι'αυτο το λεω

Και τα καλωδια πολυ καλα μαζεμενα. Βαλε και κανεναν ανεμιστηρα με led να δειξει το κουτι.

Υ.Γ: Μονο τα δικα μου καλωδια ειναι κοντα ρε γμτ???:brutal014:

εχει εναν 230mm και εναν 12mm με μπλε led.το chipset παιδια ζουματαει.πολυ ομως επιασα τη παθητικη και ειπα να βρασω τιποτα

Καπετάνιο ψυκτράκια στις μνήμες της κάρτας δεν έβαλες...θα ψηθούν... :p

βαλαμε βαλαμε αλλα οχι στισ μνημες εκει πανω μπηκε το μπλοκ και παει και τριγυρω η ζεστουλα πιο περα βαλαμε παθητικεες σε αλλα smd

εβαλα τα βιστα τα 64αρια βεβαια καλα αλλα πρεπει να τα δουλεψω καλυτερα.επισης cpu temp απο οσο ειδα ειναι στα 39-42 εκει κυμενεται εκτοσ και αν ειδα λαθος.τωρα αποφασιστε λιγο να βαλω ψυκτρακια στις μνημες η οχι?οσον αφορα το chipset τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

επισησ ξεχασα να σας πω ενα μεγαλο ευχαριστω ολουσ.συντομα θα σας πρηζω για oc.να ναι καλα και ο γιαγκος που θα με βοηθησει απο κοντα.και κατι που ξεχασα να πω(KOUMLE μη φωναξεις)...οπως κλεινει το κουτι ο ενας σωληνασ τσαλακωθηκε και φοβαμαι μη γινει καμια στραβη ολο κοιταω κατω μπασ και σταζει τπτ.λυγισε ασ πουμε απο τι πιεση του πλαινου τοθ υπολογιστη περιπου οπως ενα λαστιχο στο οποιο το νερο βγαινει λιγο

Link to comment
Share on other sites

επισησ ξεχασα να σας πω ενα μεγαλο ευχαριστω ολουσ.συντομα θα σας πρηζω για oc.να ναι καλα και ο γιαγκος που θα με βοηθησει απο κοντα.και κατι που ξεχασα να πω(KOUMLE μη φωναξεις)...οπως κλεινει το κουτι ο ενας σωληνασ τσαλακωθηκε και φοβαμαι μη γινει καμια στραβη ολο κοιταω κατω μπασ και σταζει τπτ.λυγισε ασ πουμε απο τι πιεση του πλαινου τοθ υπολογιστη περιπου οπως ενα λαστιχο στο οποιο το νερο βγαινει λιγο

Βγάλε μία φωτό να το δούμε με κλειστό το πλαϊνό παράθυρο και μία χωρίς το παράθυρο για να δούμε τι παίζει.

Α ρε Νικο, αψογο το εκανες το κουτακι! :D

Ευχαριστώ Σάκη! :D

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Μην αγχώνεσαι.

Θα κανονίσουμε να βάλουμε ένα μικρότερο σωλήνα και θα είσαι κομπλέ.

ωχ παλι να το φερνω ως εκει?λυπησου με.προσωρινα οταν λες για ποσο ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.