Jump to content



Armor+ VH6000BWS vs CosmosS


jimtasop

Recommended Posts

@Πρόεδρος Νόμιζα 1 χρώμα βγαίννει???

@ Κάπετανιος Το Cosmos είναι πιο δίαστήμικο απ'ότι νόμιζεςι με τα touch sensitive on/ff τα πάνω πάνελ κτλ

Υ.Γ. Ρε σεις πολλοί βάθμοι έπεσαν έδωμεσα πρόεδρος κάπετανιος Βουλή πότε θα βγάλουμε ???:D

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω το Armor + εχω να πω οτι ειναι πολυ ευρηχωρο και ευχρηστο στο βαλε-βγαλε πραγματα και γενικα ειναι πολυ καλο κουτι. Η αληθεια ομως ειναι οτι αν διαλεγα τωρα κουτι θα επαιρνα το S μιας και πιστευω οτι ειναι πιο προσεγμενο και πιο ομορφο (υποκειμενικο αυτο) και εχω την εντυπωση οτι θα εχει μια μικρη διαφορα στις θερμοκρασιες.

Παντως τα αρνητικα του armor που εχω δει ειναι 1) δεν φτανει το καλωδιο του psu για την μητρικη (0,75m ειναι το δικο μου) να περασει πισω απο τη μητρικη και να βγει απο το ανοιγμα που εχει, με αποτελεσμα να μην κριβεται. 2) Δεν εχει καλη ηχομονωση με αποτελεσμα να μην κοβει πολυ το θορυβο απο τα fans. Τα μερη εννοειται και δεν συντονιζονται και δεν κανουν θορυβο οπως και οι δισκοι δεν ακουγονται καθολου.

Το S δεν ξερω τι μειωνεκτηματα εχει αλλα και αυτο κατι θα εχει...

Οσο για την υδροψυξη το S εχει ετοιμα ανοιγματα στην οροφη για 3πλο ψυγειο ενω το armor εχει στην βαση τρυπες για 2πλο, πισω για ενα μονο και πανω για αλλο ενα μονο. Πανω μπαινει και 2πλο αλλα δεν ειναι και ιδανικη η υποδοχη για 2πλο.. Τελος και στο κατω μερος αν βγει το cage των δισκων πρεπει να μπαινει και 3πλο αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ και δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Σας δινω και τα κακα μαντατα παιδακια για να μην την πατησετε οπως εγω ( τελικα ΕΙΜΑΙ γκαντεμης)

Οπως ξερετε το pοwer button ειναι βιομετρικο , δλδ χρησιμοποιει τον ηλεκτρισμο σωματος κλπ. Οποτε πατωντας το sensoraki του power button ανοιγει , κλεινει κλπ αναλογα την φαση λειτουργιας.

Στο Cosmos-S ο sensoraw αυτος ειναι coated με πλαστικο διαφανο ωστε και να προστατευεται , και για effects.

ΛΟΙΠΟΝ στο δικο μου , το υλικο επικαλυψης Η ηταν εντελως Outofspecs , Η εφταιγε το I/o panel Η και τα δυο.

Εαν πατε στα fora της Coolermaster και ειδικοτερα εδω , θα δειτε οτι ενα σωρο αλλοι μαζι με εμενα ειχαν το ιδιο προβλημα

Ηδου :

1.http://forum.coolermaster.com/viewtopic.php?f=5&t=10340

ΕΚΤΟΣ απο αυτο , ενα αλλο γνωστο issue ειναι οτι δεν χωραει ολες τις high - end ψυκτρες για αεροψυξη ( βλεπε ultra120) , καθως και καποια ολοκληρωμενα υδροψυξης.

Και ενα εντελως ανησυχιτικο θεμα, για το οποιο ειπανε οτι θα χορηγησουν protection grills free charges..... . ΑΠΛΑ να μην σου τυχει......

2.http://forum.coolermaster.com/viewtopic.php?f=5&t=10546

PS : εμενα μου το εστειλαν με ΤΝΤ courier απο εξωτερικο. Ακομη το περιμενω . Δεν μπορω να πω ΑΨΟΓΟΙ και στα emails τους και στα παντα

PS 2 : ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΟ CASE ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...... ΜΑΚΡΥΑ...... ΟΛΟ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ...... ΣΤΑ 2 ΕΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΠΙΣΩ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ...

Link to comment
Share on other sites

Σας δινω και τα κακα μαντατα παιδακια για να μην την πατησετε οπως εγω ( τελικα ΕΙΜΑΙ γκαντεμης)

Οπως ξερετε το pοwer button ειναι βιομετρικο , δλδ χρησιμοποιει τον ηλεκτρισμο σωματος κλπ. Οποτε πατωντας το sensoraki του power button ανοιγει , κλεινει κλπ αναλογα την φαση λειτουργιας.

Στο Cosmos-S ο sensoraw αυτος ειναι coated με πλαστικο διαφανο ωστε και να προστατευεται , και για effects.

ΛΟΙΠΟΝ στο δικο μου , το υλικο επικαλυψης Η ηταν εντελως Outofspecs , Η εφταιγε το I/o panel Η και τα δυο.

Εαν πατε στα fora της Coolermaster και ειδικοτερα εδω , θα δειτε οτι ενα σωρο αλλοι μαζι με εμενα ειχαν το ιδιο προβλημα

Ηδου :

1.http://forum.coolermaster.com/viewtopic.php?f=5&t=10340

ΕΚΤΟΣ απο αυτο , ενα αλλο γνωστο issue ειναι οτι δεν χωραει ολες τις high - end ψυκτρες για αεροψυξη ( βλεπε ultra120) , καθως και καποια ολοκληρωμενα υδροψυξης.

Και ενα εντελως ανησυχιτικο θεμα, για το οποιο ειπανε οτι θα χορηγησουν protection grills free charges..... . ΑΠΛΑ να μην σου τυχει......

2.http://forum.coolermaster.com/viewtopic.php?f=5&t=10546

PS : εμενα μου το εστειλαν με ΤΝΤ courier απο εξωτερικο. Ακομη το περιμενω . Δεν μπορω να πω ΑΨΟΓΟΙ και στα emails τους και στα παντα

PS 2 : ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΟ CASE ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...... ΜΑΚΡΥΑ...... ΟΛΟ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ...... ΣΤΑ 2 ΕΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΠΙΣΩ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ...

Αντιμετωπίσαμε ακριβως τα ιδια προβληματα με τον Mano_ir....

Το κουτι αγορασμενο απο το πλαισιο...και ο σενσορας δουλευε οποτε ηθελε και ανταποκρινόταν ποιο ευκολα οταν ηταν ποιο ζεστο το εξωτερικο περιβλημα.

Τελικα εστειλε mail στην CM και θα του στειλουν αλλο Panel.

:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αψογοι παρολο την ταλαιπωρια οι admins της Coolermaster.

Πρωτη επικοινωνια μεσω mail ειχα στις 07/07/2008 και σημερα 22/07/2008 ειχα απο Ολλανδια παρακαλω , free charges χωρις αποδεικτικα στοιχεια κπλ παπαριες , το νεο I/O panel.....

Ετσι για να τα βλεπουν καποιοι εξυπνακιδες εδω στο χωριο μας στην Ελλαδα και ειδικοτερα στο πλαισιο........

Δεν το δοκιμασα ακομη αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αψογοι παρολο την ταλαιπωρια οι admins της Coolermaster.

Πρωτη επικοινωνια μεσω mail ειχα στις 07/07/2008 και σημερα 22/07/2008 ειχα απο Ολλανδια παρακαλω , free charges χωρις αποδεικτικα στοιχεια κπλ παπαριες , το νεο I/O panel.....

Ετσι για να τα βλεπουν καποιοι εξυπνακιδες εδω στο χωριο μας στην Ελλαδα και ειδικοτερα στο πλαισιο........

Δεν το δοκιμασα ακομη αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει κανονικα

Nice..

Kαι στον Mano στειλαν απο οτι εμαθα...απλα αψογοι.

Αλλα το αλλο αρχισε να δουλευει σχεδον Τελεια (το ακουμπησα εγω για αυτο :D:D) οποτε εμεινε στην καβατζα..το καινουργιο...:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.