Jump to content



iCloud + Outlook Παρομοιο προγραμμα?


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, ενας γνωστος μου δουλευει σε ενα ''γραφειο'' (ειναι δικο του το γραφειο βασικα) και μοιραζει τα αρχεια του (απο iCloud / ημερολογια (ραντεβου) 

με αλλους 4-5 υπολογιστες οι οποιοι εχουν συνδεθει και αυτoi στον ιδιο λογαριασμο iCloud και κανουν επεξεργασια των ραντεβου μεσω 

Outlook και πατωντας την ''ανανεωση που εχει το outlook'' το βλεπουν σε ολους τους υπολογιστες..

 

Το εγραψα οσο πιο απλα μπορουσα πιστευω να με καταλαβατε lol.

 

Λοιπον το προβλημα ειναι οτι το iCloud κανει νουμερα τωρα τελευταια, δεν κανει συγχρονισμο με 2 υπολογιστες (πεταει το icloud),

και ψαχνει ενα ενναλακτικο προγραμα σαν το icloud που να δουλευει με το outlook (για ημερολογια / ραντεβου οπως ειπα)

και να συγχρονιζεται σωστα με ολα τα pc..ξαναλεω ολοι οι υπολογιστες μπαινουν απο τον ιδιο λογαριασμο.

 

Ακομα και φορματ δοκιμασε αλλα τιποτα παλι τα ιδια, σε μερικους υπολογιστες δουλευει κανονικα και σε αλλους οχι.

 

Με λιγα λογια θελει να κανει export / inport σε αλλο προγραμμα ολα τα ραντεβου / ημερολογια κλπ. (τα οποια ειναι παρα πολλα)

 

γινεται με το google drive? (εψαξα αλλα δεν βρηκα καποιο guide)

 

προτασεις? καποιος οδηγος να κοιταξω? 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων, ειναι λιγο επειγον το θεμα, γιατι δεν μπορει να δουλεψει σωστα ο ανθρωπος.

 

Thanks και συγνωμη για τα ορθογραφικα.

Έγινε επεξεργασία από valantismp
Link to comment
Share on other sites

Τον "default" Exchange Server της M$ τον δοκίμασε?

 

Οχι δεν νομιζω, ψαχνει κατι παρομοιο με το icloud (ιδιο UI περιπου κλπ) για να τα εχει και στο κινητο , οπου και να ειναι,

π.χ ραντεβου με πελατη εκτος γραφειου ανοιγει το icloud του δειχνει ενα αρχειο (λεμε τωρα)!

 

Απο οτι μου ειπε, θελει ποιο πολυ με google drive / onedrive ? αν γινεται.

 

Απο οτι ειδα αυτο που μου λες εχει το activesync?!

Έγινε επεξεργασία από valantismp
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω, ψαχνει κατι παρομοιο με το icloud (ιδιο UI περιπου κλπ) για να τα εχει και στο κινητο , οπου και να ειναι,

π.χ ραντεβου με πελατη εκτος γραφειου ανοιγει το icloud του δειχνει ενα αρχειο (λεμε τωρα)!

 

Απο οτι μου ειπε, θελει ποιο πολυ με google drive / onedrive ? αν γινεται.

 

Απο οτι ειδα αυτο που μου λες εχει το activesync?!

 

Έχει τα πάντα, και μπορείς να έχεις τον server σε εσένα τζαμπέ ή να πληρώνεις κάτι και να είναι στην M$. Emails, calender κτλ και είναι compatible με τα κλασικά app του android αλλά έχει και δικό του client (για ios δεν ξέρω, αλλά είμαι 99,99999% σίγουρος ότι έχει, γιατί κάποιοι συνάδελφοί μου το το χρησιμοποιούμε)

 

 

Εμείς στην εταιρία έχουμε τον server σε εμάς και τον κάνουμε ότι θέλουμε  :p (λεπτομέρειες δεν ξέρω btw)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bitrix24

Δεν νομιζω να τον βολεψει κατι τετοιο, ευχαριστω παντως!

 

Έχει τα πάντα, και μπορείς να έχεις τον server σε εσένα τζαμπέ ή να πληρώνεις κάτι και να είναι στην M$. Emails, calender κτλ και είναι compatible με τα κλασικά app του android αλλά έχει και δικό του client (για ios δεν ξέρω, αλλά είμαι 99,99999% σίγουρος ότι έχει, γιατί κάποιοι συνάδελφοί μου το το χρησιμοποιούμε)

 

 

Εμείς στην εταιρία έχουμε τον server σε εμάς και τον κάνουμε ότι θέλουμε  :p (λεπτομέρειες δεν ξέρω btw)

Θα του το προτεινω και αυτο!

 

Εχεις καποιον οδηγο για google drive? Γιατι τον ενδιαφερει μεσω google.

 

Edit: Βρηκα το google apps sync for microsoft outlook, πιστευω ειναι πανω κατω το ιδιο με το icloud.

Έγινε επεξεργασία από valantismp
Link to comment
Share on other sites

Exchange και τσαμπε δεν παίζει. Μιλάμε για mail server application με δυνατότητα public folder kai distribution group κ.α

Θέλει server συν license windows server συν license exchange. Συν office 2010+ και ή σύνδεση με το κινητό γίνεται με activesync ναι. Αα θέλεις και ένα ssl certificate να αγοράσει επισης αφού θέλεις και sync τα mobiles γίνεται βέβαια και χωρίς αγορά certificate.

To Google sync νομίζω είναι μόνο αν έχεις αγορασμενο account.

Link to comment
Share on other sites

Exchange και τσαμπε δεν παίζει. Μιλάμε για mail server application με δυνατότητα public folder kai distribution group κ.α

Θέλει server συν license windows server συν license exchange. Συν office 2010+ και ή σύνδεση με το κινητό γίνεται με activesync ναι. Αα θέλεις και ένα ssl certificate να αγοράσει επισης αφού θέλεις και sync τα mobiles γίνεται βέβαια και χωρίς αγορά certificate.

To Google sync νομίζω είναι μόνο αν έχεις αγορασμενο account.

Το exchange τρωει ακυρο τοτε.

 

To sync απο οτι ειδα σε βιντεο ειναι free.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.