Jump to content



doogee x5


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους,

 

πια η γνώμη σας για το doogee x5 smartphone

 

το βρίσκω 75 euros από κατάστημα

 

δεν ξέρω εάν είναι καλύτερο από αυτό που έχω (cubot p7) με android 4.2

 

η κάμερα του cubot δεν λέει τίποτα και ας είναι στα 8 mp (interpolation)

doogee x5.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνεις κινητα με 70€  και θες και καλη καμερα, ατυχησες. Οτι πληρωνεις παιρνεις :) 

Εγω ενα φτηνο doοgee που επιασα στα χερια μου , ηθελα να το σπασω με λιγη ωρα χρησης μονο. Και ειχε και 1GB ram , οπως αυτο που δειχνεις (δε ξερω αν ηταν αυτο , ηταν προπερσινο μοντελο, απο τοτε η εταιρεια σιγουρα εχει βελτιωθει). Επισης εχει 5ΜΡ καμερα, αν και ρολο παιζει ο φακος και οχι τα ΜΡ τοσο, αλλα και παλι, μη περιμενεις τπτ περισσοτερο απο το κινητο που ηδη εχεις στην κατοχη σου.

Για μενα καλυτερα αν θες κατι αξιοπρεπες (το cubot βλεπω εχει 512ΜΒ ραμ , oh my god :p ) , Ανεβα λιγο σε τιμη να πας σε κατι με 2GB Ram , και λιγο καλυτερα χαρακτηριστικα. Δε ξερω τι να προτεινω απο τα κινεζικα παντως, εχει αυθεντίες σε αυτο τον τομεα στο site. Μπορεις να κανεις και μια αναζητηση και να βγαλεις συμπερασμα :) 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και το OUKITEL U7 PRO. Γενικώς η Oukitel βγάζει καλά κινητά για τα λεφτά που δίνεις, αλλά και πάλι ότι πληρώσεις παίρνεις. Κατ' εμέ εάν μπορείς να ανέβεις λίγο, πάρε ένα XIAOMI HONGMI REDMI 2 Pro 2GB RAM 16GB ROM Qualcomm Snapdragon 410. Δεν θα το μετανιώσεις για τα λεφτά αυτά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

ευχάριστο πολύ τους φίλους που μου έχουνε απαντήσει

 

η αλήθεια είναι ότι είμαι ευχαριστημένος από το cubot p7 που έχω αλλα doogee

έχει κάποια ελαφρώς καλύτερα χαρακτηριστικά όπως νεότερο android και περισσότερη μνήμη

 

σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις αλλα ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί εν έτι 2016 να μην μπορεί ένα κινητό να έχει μια αξιοπρεπή κάμερα έστω και στα 5 mp που να βγάζει όμως καλές φωτογραφίες

 

από τι ακούω τα xiaomi θεωρούνται από τα καλύτερα κινεζικα κινητά αλλα δεν ξέρω εάν τα έχουνε εδώ
 

 

καλο φαίνεται το oukitel !

 

αλλα με τα μεταφορικά και τον φπα η time θα πάει πολύ πάνω

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουνε Ελλαδα, με ενα καπελο +50-100€ παραπανω. Για Κυπρο δεν εχω ιδεα! ! 

Απο Κινα θα κανεις την αγορα σου. 

Και εγω ψαχνομαι και θελω κινητο γιατι το δικο μου (LG Optimus G) , εχει παλιωσει αρκετα, αλλα κανει και διαφορα τερτιπια τωρα τελευταια. Οποτε προσανατολιζομαι προς Κινα μερια, και xiaomi ειναι μια βασικη επιλογη. Δες και το 2ο που προτεινει ο @maddoctor γιατι αξιζει πολυ περισσοτερο τα λεφτα του. 

Δυστυχως για αξιοπρεπη καμερα πρεπει να σκασεις 300ρι . Αν αποφασισω οτι θελω και καμερα, θα παω στο LG G4 που εχει πολυ καλη και η τιμη του κοντα στα 300 , αν και μεχρι 250 δινω. 

Αν θες μπορεις να κοιταξεις και μεταχειρισμενα για ευκαιριες. Αυξανοντας ελαφρως το budget παιρνεις κατι αρκετα καλυτερο απο το cubot σιγουρα , αλλα και απο το doogee.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

tommybertsen, 

 

σε ευχάριστο για τις πληροφορίες,

 

το cubot μπορώ να πω ότι είναι όντως καλο με στιβαρή κατασκευή και καλήν εμφάνιση, υστερεί στην κάμερα και την μνήμη

 

δεν συμφέρει να πάρο ακριβό κινητό αφού έτσι και αλλιώς στα δυο χρονια θα χρειαστεί να το αλλάξω

 


 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει οτι θα χρειαστει ντε και καλα να το αλλαξεις :) 

 

Σκεψου εγω που ειχα "ψώρα" με τα κινητα, εχω το LG Optimus G , 3 χρονια τωρα, και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Το ειχα παρει Ιουνιο του 2013 στα 330€ , και δε μετανοιωσα ουτε λεπτο την αγορα του , ακομη και οταν η τιμη του καποια στιγμη εφτασε στα 220€ . 

Κατα τη γνωμη μου αξιζει το κατι παραπανω , μιας και αναλογα τη χρηση, δε θα χρειαστει να αλλαξεις κινητο σε 2 χρονια οπως λες ;) Πχ σκεφτομουν και εγω για vfm κινητο ~200€ στην αρχη (πρεπει να αλλαξω λογω καποιων θεματων που εμφανισε το LG μου) , αλλα με βλεπω να πηγαινω για το LG G4 οταν κατεβει λιγο κατω απο τα 300€, και αυτο γιατι δεν αλλαζω καθε τοσο κινητο πλεον (καποτε , σε καλυτερες εποχες, συνεβαινε και αυτο). 

 

Αν θεωρεις ομως οτι σε πιανει η μανια της αλλαγης σε 1.5-2 χρονια, τοτε ναι , εχεις δικιο. 

 

Δες παντως το XIAOMI HONGMI REDMI 2 Pro που προτεινει ο φιλος παραπανω, γιατι για $133 (περιπου 120€) , αξιζει τα λιγα παραπανω χρηματα. Δε το λες και ακριβο :hmm:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

φιλε tommybertsen, 

 

σύμφωνο με αυτά που λες

 

για να είμαι και ειλικρινής δεν κάνω πολύ χρήση κινητού 

 

το lg που έχεις είναι όντως καλο 
 

ίσος να βολεύουμε και με ένα tablet phone λόγο μεγάλης οθόνης (εντάξει δεν θα έχει κάμερα)

 

κάποια tablet phones πωλούνται από amazon σε καλή τιμή

 

http://www.amazon.de/Odys-Tablet-PC-Telefonfunktion-Android-schwarz/dp/B015FO0J10/ref=sr_1_6?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1457889687&sr=1-6&keywords=phone+tablet

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.