Jump to content



Το USB Flash drive δεν εντοπίζεται απο την TV


Recommended Posts

H TV μου είναι η LG  Μ2352.  Σε αυτήν  σύνδεα το usb drive CORSAIR Flash Voyager 4Gb   και  έβλεπα κανονικά τα αρχεία του.

Πρόσφατα έκανα το usb drive bootable με την εφαρμογή Rufus

Στην συνέχεια έκανα διαμόρφωση του usb drive (FAT32) με αποτέλεσμα να μην αναγνωρίζεται απο την TV (Εχω το μήνυμα "Πρόβλημα στην συσκευη USB")

  • Το συγκεκριμένο usb drive δουλεύει κανονικά όταν το συνδέω σε PC
  • Στην TV σύνδεσα άλλο usb drive (FAT32) και η TV το βλέπει

 

Έχει συναντήσει κάποιος αντίστοιχο θέμα ;

Που υπάρχει το πρόβλημα, στο drive, την TV ή το rufus ;

 

Προσωπικά θεωρώ τα Corsair πολύ ανθεκτικά και αξιόπιστα αλλά ύστερα από αυτο το πρόβλημα δεν είμαι βεβαιος πως η αγορα ενός νέου corsair είναι η καλύτερη επιλογη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού δούλευε κανονικά, είτε την ενοχλεί που είναι bootable, είτε που είναι fat32 (δεν ξέρω τι ήταν πριν).

Για ποιό λόγο το θέλεις bootable;

Πάρε ένα άλλο να κάνεις τη δουλειά σου και κράτα ένα για την τηλεόραση, καθαρό. 3€ ένα το 4GB...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Wizard! said:

Αφού δούλευε κανονικά, είτε την ενοχλεί που είναι bootable, είτε που είναι fat32 (δεν ξέρω τι ήταν πριν).

Για ποιό λόγο το θέλεις bootable;

Πάρε ένα άλλο να κάνεις τη δουλειά σου και κράτα ένα για την τηλεόραση, καθαρό. 3€ ένα το 4GB...

@Wizard!

To έκανα bootable για να τσεκάρω ένα notebook.

Δεν το θέλω μόνιμα bootable

 

Έγινε επεξεργασία από kosmos890
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.