Jump to content



Recommended Posts

Καλησπερα, σκεφτομαι να βαλω στο συστημα μου μια δευτερη R9 390 (Sapphire). 

Eχω κανει μια ερευνα στο ιντερνετ αλλα δεν υπαρχουν πολλα benchmarks και reviews, σχεδον τπτ βασικα, οσο εχει να κανει με CF X 390. 

Η βασικη μου ερωτηση ειναι εαν αξιζει να παρω μια δευτερη 390 ή να περιμενω για την 400 series. Δεν εχω πολλες πληροφοριες οσο εχει να κανει με την 400 series οποτε θα ηθελα και την γνωμη αλλων.  Ολα τα games τα παιζω σε 2560χ1440p. 

Το συστημα μου : i5 6600K, 16GB DDR4, R9 390, Corsair RM1000x 

Έγινε επεξεργασία από Marios092
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marios092 said:

Καλησπερα, σκεφτομαι να βαλω στο συστημα μου μια δευτερη R9 390 (Sapphire). 

Eχω κανει μια ερευνα στο ιντερνετ αλλα δεν υπαρχουν πολλα benchmarks και reviews, σχεδον τπτ βασικα, οσο εχει να κανει με CF X 390. 

Η βασικη μου ερωτηση ειναι εαν αξιζει να παρω μια δευτερη 390 ή να περιμενω για την 400 series. Δεν εχω πολλες πληροφοριες οσο εχει να κανει με την 400 series οποτε θα ηθελα και την γνωμη αλλων.  Ολα τα games τα παιζω σε 2560χ1440p. 

Το συστημα μου ειναι: i5 6600K, 16GB DDR4, R9 390, Corsair RM1000x 

Μην το κανεις, περιμενε για 400 series και ο λογος ειναι οτι στα περισσοτερα παιχνιδια το crossfire ειναι broken που λενε,

θα εχεις θεματα σιγουρα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.